Podstawowe wycieki z dachu płaskiego

dach prosty

Prostym faktem jest to, że w pewnym momencie życia wszyscy musimy zmierzyć się z przeciekami dachowymi i wynikającymi z tego pracami naprawczymi dachu. Nie ma wyjścia, nawet jeśli ktoś nie musi sam wykonywać pracy. W końcu większość wykonawców pokryć dachowych wykonuje naprawy.

Co z naprawą dachu dla zrób to?

Ale co jeśli wycieknie dach i nie masz pieniędzy na zatrudnienie profesjonalisty lub po prostu nie chcesz płacić wysokich opłat? W takim przypadku, jeśli nie znasz kogoś, kto chciałby wspiąć się na twój dach, musisz wykonać tę pracę samodzielnie.

Pierwszym krokiem jest znalezienie wycieków

Pierwszym krokiem jest znalezienie wycieku, a możesz być zaskoczony, jak daleko woda może przepłynąć, gdy znajdzie się przez szczelinę w dachu. Widzisz, papier filcowy lub smołowy ma trzy stopy szerokości, a sklejka jest pokryta arkuszami 4 × 8.

Woda może podróżować pod płaskimi dachami

Oznacza to, że plamy z wody na suficie mogą sięgać 11 stóp od rzeczywistego miejsca wycieku. Teraz na skraju jest 11 stóp wolnej przestrzeni, ale mimo wszystko możesz spodziewać się wycieku na płaskim dachu co najmniej kilka stóp od miejsca, w którym woda dostaje się do budynku.

Air Pooling zdecydowanie nie jest dobre

Innym miejscem do poszukiwania kłopotów jest niski płaski dach, na którym woda stagnuje po deszczu. Często belki dachowe, a nawet zakrzywione lub zakrzywione cewki powodują spadki na płaskim dachu, a stojąca woda ostatecznie znajdzie drogę, chyba że wyschnie.

Stare gotowe łaty dachowe

Więc po znalezieniu źródła wycieku, następnym krokiem jest oczywiście załatanie go, a dziś dostępnych jest wiele produktów do tego zadania. Teraz jest stara mieszanka dachowa z tworzywa sztucznego i bez wątpienia jest skuteczna. Jest to nawet bardziej skuteczne, jeśli łaty dachowe są nakładane za pomocą siatki z włókna szklanego w systemie trójwarstwowym zwanym „trzykrotnie”.

Niesamowita płynna guma EPDM

Jeśli jednak właściciel budynku ma nieco więcej pieniędzy do wydania, dostępnych jest kilka produktów EPDM, które nie tylko lepiej radzą sobie z naprawą przecieków dachowych, ale także dłużej. Na przykład płynną gumę EPDM można dosłownie wlać i zwinąć w nisko położone obszary, aby utworzyć wodoodporne uszczelnienie, które będzie zawierać wodę przez okres do jednego roku.

1 komentarz

  1. Author

    Oznacza to, że plamy z wody na suficie mogą sięgać 11 stóp od rzeczywistego miejsca wycieku. Teraz na skraju jest 11 stóp wolnej przestrzeni, ale mimo wszystko możesz spodziewać się wycieku na płaskim dachu co najmniej kilka stóp od miejsca, w którym woda dostaje się do budynku.

Dodaj komentarz