Bezpieczeństwo domu – okiennice i żaluzje

okiennice

Thames Valley Police pracowało nad ponad 1100 włamaniami w listopadzie 2018 r. Na swojej stronie internetowej radzą właścicielom domów, aby przejęli kontrolę nad swoimi oknami i drzwiami, skutecznie zarządzali zamkami, czasem ich otwarcia i zamknięcia oraz posiadali najbardziej praktyczne materiały, aby pomoc bezpieczeństwa.

Zalecane są proste sztuczki, takie jak nie pozostawianie kosza, na który można wspiąć się po wejściu lub upewnianie się, że ściany nie zapewniają miejsca do skakania. Ograniczniki otwierania okien uniemożliwiają odblokowanie okien z zewnątrz. Wreszcie, wzywają osoby wymieniające okna, aby uzyskać produkty przetestowane zgodnie z brytyjskimi standardami (PAS 24 2016), które są zatwierdzone przez ubezpieczenie.

To wszystko ma sens, ale w jaki sposób Twoja garderoba może pomóc poprawić bezpieczeństwo w domu?

Roleta ręczna jest niepożądaną przeszkodą dla włamywaczy, ale ukrywa także, czy w obiekcie są ludzie. Jeśli włamywacz nie jest pewien, że jest sam lub nie zostanie mu przerwany, rzadko ryzykuje.

Zautomatyzowane rolety oferują powyższe korzyści, ale mają tę dodatkową zaletę, że można nimi zarządzać za pomocą systemu automatyki domowej, pilota lub aplikacji, nawet jeśli nie ma nikogo w domu. Czujniki słońca i temperatury reagują na zmiany; gdy zapada ciemność, czujniki ułatwiają zamykanie na ślepo bez żadnego fizycznego działania ze strony ludzi, gdziekolwiek się znajdują. Zastanów się nad korzyściami płynącymi z możliwości stuknięcia przycisku, gdy jesteś na siłowni, spóźniasz się w pracy lub w pozornie niekończącym się tyłu; nikt nie będzie w stanie rozpoznać, że nie ma cię w domu, nawet w najciemniejsze zimowe dni, dzięki ruchom rolety.

Bez kabli, bez sięgania w niewygodne miejsca, a silniki są umieszczone w żaluzjach, więc estetyka jest tak samo ważna, jak korzyści bezpieczeństwa.

Zautomatyzowane rolety są energooszczędne i powinieneś zauważyć oszczędności na rachunkach za media. Jedno ładowanie akumulatora przez 24 godziny bezpośrednio do rolety zapewnia 5-7 miesięcy mocy. Akumulator i ładowarka są dostarczane podczas instalacji przez renomowane firmy. 

Okiennice są mocne, odcinają wizualną i dźwiękową ingerencję w stylowy i opłacalny sposób. Wybieraj spośród żaluzji kawowych, które zakrywają dolną połowę okna lub żaluzji plantacyjnych, które zamykają cały obszar okna.

Aby uzyskać optymalną wydajność i bezpieczeństwo, nie należy uważać instalacji żaluzji i okiennic za zadania dla majsterkowiczów. Dla większości ludzi prace związane z majsterkowaniem prowadzą do stresu, mniej wydajnego działania żaluzji lub migawki, a często także do profesjonalnego instalatora w celu rozwiązania problemów.

Z kim należy się kontaktować w sprawie żaluzji i ulepszeń bezpieczeństwa żaluzji

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu, godnej pozazdroszczenia reputacji w zakresie jakości, obsługi i przystępności cenowej oraz najbardziej stylowych i innowacyjnych rozwiązań do pracy, powinny być Twoim pierwszym (jedynym) wyborem do żaluzji ręcznych, rolet i żaluzji automatycznych.

Utrudniaj życie przestępcom dzięki bezpiecznym oknom i opatrunkom, które bardzo mało mówią o tym, kto może znajdować się w środku.