Zimowe buty budowlane – jak dobrać?

buty robocze

Dobrze dobrany strój roboczy to absolutna podstawa, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Każda pora roku bywa wymagająca i nie inaczej jest w okresie zimowym, kiedy temperatura znacznie spada poniżej 0 stopni Celsjusza. Jednym z najważniejszych elementów ubioru w tym czasie jest obuwie robocze. Powinno ono zapewniać ochronę przed zimnem, śniegiem oraz skutecznie izolować od podłoża. Jak wybrać odpowiednie buty na ten czas?

Czym wyróżnia się dobre obuwie robocze na zimę?

Jedną z najważniejszych kwestii w przypadku obuwia na zimę jest grubość podeszwy – im większa, tym lepiej. To z kolei przełoży się na wytrzymałość całej konstrukcji oraz żywotność butów. Co więcej, będziemy mogli liczyć na dobrą izolację od zimnego podłoża. Gruba podeszwa ma także wiele innych zalet. Przede wszystkim zapewnia użytkownikom większy poziom bezpieczeństwa jeśli doszłoby do nadepnięcia na ostry przedmiot taki jak gwóźdź. Jest bowiem znacznie trudniejsza do przebicia, a tym samym nasze stopy są lepiej chronione.

Kolejną bardzo ważną cechą jaką powinno mieć obuwie robocze na zimę jest odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Najczęściej tego typu modele są wyposażone w specjalną membranę, która z jednej strony zapewnia wodoodporność, z drugiej zaś wyróżnia się właściwościami oddychającymi. Ma to kluczowe znaczenie dla osób, które pracują w butach cały dzień. Dzięki temu nie tylko nie będą musieli obawiać się przemoczenia, ale również będą mogli liczyć na uczucie świeżości i brak ryzyka namnażania się bakterii i grzybów.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Niemniej istotną cechą jest antypoślizgowość. Obuwie robocze bardzo często jest użytkowane na trudnej nawierzchni, gdzie ryzyko poślizgnięcia się jest spore i może grozić poważnymi konsekwencjami. Warto zatem sprawdzić czy wybrany model ma odpowiednie wyżłobienia na podeszwie. Przed skręceniem kostki podczas poślizgnięcia się może uchronić nas także wysoka cholewka, najlepiej sięgająca do wysokości kostek. Dzięki temu, całość będzie bardziej stabilizować staw skokowy, zabezpieczając również przed innymi urazami.

Przy minusowych temperaturach z pewnością docenimy dobre właściwości termoizolacyjne butów. Należy zatem zwrócić uwagę na podszewkę, która powinna być wykonana z ciepłego materiału, zapewniającego skuteczną ochronę przed zimnem. Ostatnią, ale wcale nie najmniej ważną kwestią jest wygoda. Obuwie musi dobrze leżeć na stopach, nie obcierać w żadnym miejscu, ani nie powodować ucisków.

Zapraszamy na: obuwie robocze Poznań.