Wykorzystanie krat wema w budownictwie

kraty wema

Jeżeli budujesz bądź remontujesz domu lub swój zakład, to warto zainteresować się różnymi zastosowaniami krat pomostowych, zwanych potocznie kratami wema. Jest ich naprawdę wiele i na pewno ich użycie sprawi, że budowa czy remont będą tańsze i łatwiejsze. Aa gotowe konstrukcje z ich udziałem staną się nie tylko trwałe i funkcjonalne, ale również będą po prostu atrakcyjnie wyglądały.

Wytrzymałe na uszkodzenia i odporne na pogodę

Kraty wema produkuje się głównie ze stali nierdzewnej, a proces ich tworzenia zawsze odbywa się według ściśle określonych norm i reguł. Dlatego każdy producent krat pomostowych nie może sobie pozwolić na żadne od nich odstępstwa. To sprawia, że wszystkie kraty wema charakteryzują się taka samą precyzją wykonania, doskonałą jakością i trwałością. Kraty te są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym każdy producent krat pomostowych musi zabezpieczyć je przed działaniem korozji za pomocą specjalnych warstw ochronnych,, które powodują, że nie są dla nich również groźne zmienne warunki atmosferyczne: wysoka lub niska temperatura, opady i wilgoć.

Nie trzeba męczyć się z kłopotliwymi zbrojeniami

Współczesne kraty wema to również doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy z jednej strony chcą minimalizować koszty budowy lub remontu jakiegoś obiektu. Albo też po prostu nie mają zamiaru korzystać z betonu, ponieważ nie chcą męczyć się z kłopotliwymi zbrojeniami balkonów, podjazdów dla osób niepełnosprawnych czy schodów. Zarówno tych prostych jak i krętych, wysokich i niskich oraz o różnych wysokościach. Kraty wema są łatwiejsze „w obsłudze” i przy tym konstrukcje z nich zbudowane wyglądają zawsze atrakcyjnie. Nadają domowi jednorodzinnemu nieco bardzo modnego ostatnio industrialnego charakteru.

W zakładzie przemysłowym, ale również na koncercie

Kraty wema idealnie sprawdza się także w zakładach przemysłowych jako pomosty lub w innej przestrzeni jako chodniki na kładkach i na mostach. Często stosuje się je także do zabezpieczenia otwartych kanałów lub włazów. Wpływają więc również na bezpieczeństwo.

O bardzo różnorodnych zastosowaniu tych krat niech świadczy również fakt, że często spełniają one funkcję dekoracyjną. Na przykład jako element scenografii – urozmaicające ją lub uzupełniające. Mogą być sceną, wybiegiem, podestem lub nawet bardzo oryginalną częścią elewacji o różnym kształcie czy kolorze. Tak naprawdę sposób ich wykorzystania zależy przede wszystkim od inwencji, wyobraźni czy artystycznej wizji osoby chcącej zastosować kraty wema.

Artykuł powstał we współpracy z Loch producent krat pomostowych.

Dodaj komentarz