W jaki sposób wybrać odpowiedni filtr powietrza do kosiarki?

filtr powietrza

Posiadanie pięknego ogrodu oraz idealnie przyciętego trawnika to powód do dumy każdego miłośnika zieleni. Aby jednak cieszyć się piękną i zieloną trawą przez cały sezon, w pierwszej kolejności musimy we właściwy sposób zadbać o nasz sprzęt. Aby praca naszej kosiarki była wydajna, niezmiernie ważna jest regularna wymiana filtra powietrza. W poniższym artykule dowiesz się, co warto wiedzieć na jego temat i jak często powinniśmy go wymieniać.

Filtr powietrza do kosiarki ‒ ważne informacje

Choć może wydawać się zupełnie inaczej, filtr powietrza do kosiarki to jeden z podstawowych elementów silnika. Co więcej, jego obecność oraz idealny stan są niezbędne do prawidłowego działania każdej maszyny ogrodowej. 

Głównym zadaniem filtra powietrza jest wychwytywanie pyłków, kurzu, piasku oraz innych zanieczyszczeń, które mogą okazać się niebezpieczne dla prawidłowego działania silnika.

Zużyty filtr powietrza i jego wymiana

Warto pamiętać, że jeśli w trakcie sezonu intensywnie kosimy trawę, będziemy musieli wymieniać filtr powietrza o wiele częściej.

Jeśli filtr powietrza Briggs&Stratton zostanie zabrudzony, zatkany albo w jakikolwiek sposób zdeformowany, silnik kosiarki będzie działał o wiele mniej wydajnie. Uszkodzony filtr powietrza sprawia, że kosiarka zużywa o wiele więcej paliwa niż to potrzebne, co równocześnie wiąże się z o wiele większą emisją spalin do środowiska. Niewydajny filtr powietrza może także doprowadzić do awarii silnika, co automatycznie będzie wiązać się z większymi kosztami naprawy.

Warto pamiętać, aby przed rozpoczęciem sezonu zadbać o dokładny przegląd naszej kosiarki lub traktorka, w tym wymianę filtra powietrza na nowy.

Jeśli nasza kosiarka lub traktorek używane są bardzo intensywnie, należy kontrolować stan zużycia filtra co minimum 8 godzin i wymieniać go co 25 godzin intensywnej pracy silnika.

Wybór nowego filtra powietrza

Decydując się na nowy filtr powietrza do kosiarki marki Briggs&Stratton, możesz wybierać pomiędzy modelem gąbkowym, papierowym lub z podwójnym wkładem. Filtr gąbkowy jest łatwy w czyszczeniu ‒ można go bez problemu umyć przy pomocy ciepłej wody i lekkiego detergentu, np. szarego mydła. Następnie wystarczy nasączyć go niewielką ilością oleju silnikowego i wysuszyć. Możesz w ten sposób postępować jedynie z filtrem gąbkowym, który nie jest uszkodzony. 

Jeśli szukasz nowego filtra powietrza do kosiarki lub traktorka jak najlepszej jakości, warto, abyś zapoznał się z ofertą dostępną na stronie: https://ogrodexmilicz.pl. Znajdziesz tam filtry powietrza w różnych kształtach: owalne, okrągłe, płaskie lub walcowe.