Wolność finansowa – jak ją uzyskać?

wolność finansowa

Obowiązki, zmartwienia i trudności to okoliczności, które powodują w nas wypalenie życiowe. Doświadczając wypalenia, człowiek dystansuje się, jest niezaangażowany, wrogi lub oschły. Co prowadzi do bardzo trudnych sytuacji i wymaga od nas zastanowienia nad naszym życiem. Poszukujemy w tym momencie zmian, rozważamy nową pracę lub założenie własnej działalności. Poszukujemy sposobów, aby wolość finansowa wkroczyła w nasze życie i pokonała wypalenie życiowe. Zastanówmy się czym jest wypalenie życiowe i jak przemienić w wolność finansową?

Wolność finansowa a wypalenie zawodowe

Jeśli drobiazgi wyprowadzają cię z równowagi, stajesz się drażliwy i łatwo się irytujesz, trudno u ciebie o zrozumienie dla bliskich, nie masz ochoty już się o nic starać, nie masz chęci do żadnych działań, nie masz ochoty nic robić i nic cię nie zadowala, masz zaburzenia snu – są to symptomy wypalenia zawodowego. O tym, czy zapadamy na syndrom wypalenia decyduje stan naszego umysłu. Brak chęci do życia i pracy, poczucie osamotnienia, poczucie winy, nieufność. Jeśli takie rzeczy zdarzają się często, trzeba się nad nimi zastanowić. Przekonanie, że sami jesteśmy zobowiązani do pracy ponad siły, że musimy liczyć tylko na siebie, jest destrukcyjne. Wypalenie zawodowe łatwo może przerodzić się w depresję, ale też jest silnym impulsem do wewnętrznej motywacji i przebudowania dotychczasowego życia. Jest to bliski krok aby wolność finansowa stała się Twoim atutem, a marzenia o niej spełniły się.

Wolność finansowa – ścieżka dojścia z wypalenia zawodowego i życiowego

Można ustalić, co dokładnie szkodzi twojej pasji i chęci do pracy. Na stan przedłużonego zmęczenia, znużenia i wypalenia mamy wpływ, możemy działać. Należy zadbać o uregulowanie trybu życia, zadbanie o sen i dietę, regularne odżywianie, ćwiczenia. Przed snem możesz wypić szklankę gorącego mleka. Polecane są masaże z użyciem różnego rodzaju olei, które rozluźniają mięśnie, przywracają równowagę psychiczną. Zrewiduj swoje przekonania, zapanuj nad swoimi ambicjami, możesz udać się po pomoc do psychologa lub psychiatry. Dopilnuj, by czasem zrobić coś tylko dla siebie. Masz marzenie o własnej działalności i byciu sobie samym szefem? Czas to osiągnąć. Będąc w tak trudnej sytuacji, nie masz nic do stracenia. Wolność finansowa i niezależność od innych jest mocnym motywatorem i celem, który pomoże Ci pozbierać się do kupy i zawalczyć o swój niezależny byt.

Przyczyny, dla których warto osiągnąć wolność finansową

Jest ich wiele, długotrwałe obciążenie zadaniami przekraczającymi nasze możliwości, indywidualne jak bierność, zależność i niska samoocena, nadmierna kontroli, nasz dystans wobec innych, przesadne przeżywanie trudności zawodowych, nieumiejętna komunikacja z przełożonymi, nadmierne obciążenie obowiązkami, brak poczucia zadowolenia ze statusu finansowego. Wszystko to prowadzi do eksploatacji naszej psychiki, obciąża fizycznie oraz budzi obawy o taką przyszłość, napawa potrzebą zmian. Na te objawy cierpią ludzie w każdym wieku, dotyka to coraz więcej ludzi i coraz więcej ludzi poza pracą, właściwie nie ma życia prywatnego.  Dlatego pragną uniknąć wypalenia i frustracji życiowej, a przerodzić ją w pozytywne uczucie wolności finansowej.

Test osobowości a wolność finansowa

Zanim jednak rzucimy etat i rozpoczniemy wolną przygodę zawodową lub założymy własną działalność warto przeanalizować swoje predyspozycję. W sieci znajdziemy testy, które pomogą nam określić nasze cele i oczekiwania. Podpowiedzą też jaki system pracy nam najbardziej odpowiada. Wolność finansowa i życie freelancera są kuszące, jednak pamiętaj, że należy do nich się odpowiednio przygotować. Skorzystaj z rad specjalistów i zmień swoje życie z głową i sercem.