Legalna utylizacja odpadów możliwa dla każdego.

gruz

Jeżeli przeprowadzasz remont, ale zapomniałeś zaplanować jedną ważną kwestię, jaką jest wywóz i utylizacja odpadów powstały w wyniku robót? Nic straconego. Wciąż możesz łatwo i szybko pozbyć się zalegającego niechcianego materiału. Zdejmij ten problem ze swoich barków i zleć usługę do wykonania profesjonalnej firmie, która zadba o wszystkie kwestie natury logistycznej, prawnej i z troską o środowisko pozbędzie się Twoich śmieci tak, byś mógł zająć się planowaniem kolejnych działań.

O co chodzi?

Wyobraź sobie, że zlecasz wywóz odpadów pierwszemu lepszemu, niewykwalifikowanemu w tym zakresie podmiotowi (np. firma budowlana, fachowiec itp.) Jest duża szansa na to, że w celu uniknięcia kosztów utylizacji, ktoś taki po prostu wywiezie śmieci do lasu. Zależy to tylko od uczciwości tych osób, co do której pewności mieć nie możemy.

Dużo lepszą opcją jest wynajęcie firmy zajmującej się odbiorem i gospodarowaniem odpadami. Podmioty te muszą działać zgodnie z BDO,  czyli z systemem połączonym z rejestrem i ewidencjonowaniem odpadów. Ten nowoczesny system informatyczny ma zapobiegać nielegalnym praktykom, o których mowa była wyżej. Czy proceder porzucania odpadów został całkowicie wyeliminowany? Trudno powiedzieć. Obecne przepisy jednak z pewnością mocno go ograniczyły. Wybierając profesjonalistów, masz więc pewność, że odpady zostaną zutylizowane zgodnie z prawem.

Jakie usługi można zamówić?

Przedsiębiorstwa wywozowe proponują zwykle dwie formy pozbycia się gruzu. Jedną z nich jest kontener na odpady, drugą worki na gruz. Obie są atrakcyjne cenowo. To, jakiego wyboru dokonasz, zależy w dużej mierze od tego, ile śmieci wygeneruje twój remont. Brać pod uwagę należy też jednak dostępność wolnej przestrzeni przed budynkiem (może się okazać, że nie ma fizycznej możliwości, aby podstawić kontener). Wówczas, nawet gdy chcemy pozbyć się dużej ilości odpadów, musimy skorzystać z worków tupu big bag – Biggruz.pl – worek na gruz Warszawa.

Worki najpowszechniejszą metodą pozbywania się gruzu w mieście.

Big bagi używane do wywozu odpadów to elastyczne worki wykonane z tworzywa. Z łatwością można je złożyć do niewielkich rozmiarów, by dostarczyć pakunek do klienta. Worek musisz zapełnić we własnym zakresie, pamiętając o tym, by zawierał on tylko to, o czym mowa była podczas składania zamówienia. Drugą kwestią jest ustawienie big baga w takim miejscu, aby zapewnić swobodny dojazd do worka pojazdowi ciężarowemu, który przyjedzie go odebrać. To optymalne rozwiązanie, chętnie stosowane przez inwestorów jest zarazem niezwykle tanim sposobem na pozbycie się uciążliwych śmieci.