Serwis napędów do bram – ważne oryginalne części zamienne

naprawa napędów do bram

Napęd bramy garażowej lub wjazdowej to bardzo pomocne urządzenie, za pomocą którego można otwierać i zamykać bramy jednym przyciskiem na pilocie. Jeśli pojawia się usterka automatyki bramowej, warto zadbać o to, aby do naprawy zostały wykorzystane oryginalne części zamienne.

Automaty do bram: najczęstsze awarie. 
Napędy bram przesuwnych stosowane do bram są dość prostymi urządzeniami, lecz także i one narażone są na liczne usterki.

Wśród najczęściej pojawiających się awarii napędów bram znajdują się:
– urwanie zawiasów bramy
– uszkodzenia siłownika napędu
– uszkodzenie anteny
– przepalanie bezpieczników w centrali sterującej
– przepalenie silnika, na przykład na skutek niedopasowania napędu do ciężaru bramy
– awaria pilota lub wyczerpanie się baterii w pilocie
– zanieczyszczenie lub nieprawidłowa konfiguracja fotokomórek

Powyższe usterki mogą wynikać także z nieprawidłowego montażu, użytkowania oraz braku konserwacji napęd bramowego.

Fachowy serwis bramowy
Jeśli pojawiają się problemy z użytkowaniem bramy oraz jej napędu, w takim przypadku wskazany jest dobry serwis bramowy. Firma świadcząca tego typu usługi może wówczas przeprowadzić kontrolę napędu i bramy i wskazać, co jest przyczyną usterki.

W niektórych przypadkach naprawa jest prozaiczna i polega na oczyszczeniu i konserwacji bramy. W innych przypadkach konieczne jest jednak dokonanie wymiany elementów napędu na nowe. Warto wtedy zwrócić uwagę na rodzaj części zamiennych.

Warto wybrać oryginalne części zamienne
Każdy dobry serwis napędów do bram stosuje oryginalne części zamienne. Dlaczego to takie ważne? Zamienniki oraz podróbki mogą przełożyć się na gorsze działanie oraz na jeszcze częstsze awarie automatyki.

Do produkcji słabej jakości zamienników i podróbek stosowane są materiały o mniejszej trwałości, co powoduje, że ulegają one szybszemu zużyciu. Również mogą one prowadzić do pogorszenia pracy bramy, a nawet mogą skutkować w uszkodzeniu siłowników i silnika. Chociaż kosztują one mniej i teoretycznie spełniają swoją funkcję, to jednak najlepiej z nich nie korzystać i postawić na sprawdzone oryginały.

Dodatkowo wtedy, gdy naprawa napędów do bram zostanie wykonana z użyciem części nieoryginalnych, można utracić ochronę gwarancyjną. W takim przypadku producent może odmówić napraw podlegających gwarancji.

Podsumowując, jeśli konieczny jest serwis bramowy, warto sprawdzić, czy korzysta on z oryginalnych części zamiennych. To pewność, że brama będzie naprawiona profesjonalnie i będzie mogła służyć bez problemu przez długi czas.