Dlaczego warto zainwestować w konsultacje z architektem wnętrz?

architekt wnętrz

Niezależnie od tego, czy przeprowadzamy remont, czy musimy wyposażyć nowe biuro, warto porozmawiać ze specjalistą w tej dziedzinie, aby zaoszczędzić nie tylko czas i pieniądze. Dlaczego warto zgłosić się na porady projektowe? Co może nam dać konsultacja online?

1. Płacisz za umiejętności i dbałość o szczegóły

2. Konsultacje z architektem wnętrz – specjalistą od ergonomii

Płacisz za umiejętności i dbałość o szczegóły

Wyobrażenia klienta, nie zawsze pokrywają się z możliwościami, jakie przedstawia pomieszczenie, które chcemy zaprojektować. Konsultacje z architektem wnętrz mogą okazać się ważnym elementem pomiędzy stworzeniem planu, a wprowadzeniem w życie. Dzięki szerokiej wiedzy ekspertów w temacie wyposażenia, stylu oraz odpowiedniego oświetlenia, otrzymamy wnętrze spójne stylistycznie i dopasowane do naszych wymagań, zgodnie z jego przeznaczeniem. Porady architekta to ważny element pracy nad nowym wnętrzem, który może zaoszczędzić nam czas i pieniądze – na źle dobranych meblach, sprzętach czy farbach, potrzebnych do wymalowania ścian.

Wielu specjalistów prowadzi także konsultacje online, co jest dodatkowym atutem – możemy za pomocą kamery pokazać wnętrze będące przedmiotem projektu oraz ewentualnie zakupione materiały. Pomoże to w wizualizacji projektu, a w konsekwencji – łatwiejszej realizacji wymagań klienta.

Konsultacje z architektem wnętrz – specjalistą od ergonomii

Porady projektowe mogą także pomóc nam w stworzeniu pomieszczenia, które będzie wygodne w użytkowaniu dla wszystkich domowników oraz zapewni im bezpieczeństwo, w trakcie przebywania. Oznacza to umieszczenie właściwego oświetlenia – w bezkolizyjnym miejscu, o odpowiednim rozproszeniu światła, a także mebli dostosowanych do wymiarów użytkowników, co istotne jest szczególnie w przypadku takich pomieszczeń jak łazienki czy kuchnie, ale nie pozostaje bez znaczenia również w biurze – za niskie biurka czy niewystarczająca ilość lamp, może prowadzić do znacznego obniżenia komfortu pracowników i ich efektywności w czasie pracy. Dodatkowo, jeśli projektowane wnętrze ma być pomieszczeniem użytkowym przeznaczonym do pracy, obowiązki związane z samodzielnym projektowaniem, mogą znacząco opóźniać inne nasze działania związane z firmą.

Co więcej, architekci mogą także pomóc w zaprojektowaniu wnętrz o specjalnym przeznaczeniu, takich jak łazienki dla niepełnosprawnych. Dzięki odpowiedniemu wykształceniu i doświadczeniu zawodowemu, dostosowują pomieszczenie do obowiązujących przepisów i zapewniają kosztorys, który zawiera wszystkie niezbędne materiały.

Materiał przygotowany przy współpracy z Simplika.