Współczesne place budowy znacząco różnią się od tych sprzed lat. Inwestycje budowlane obecnie realizuje się zgodnie z ustalonymi harmonogramami i planami. Praca na budowie także stała się bezpieczniejsza, lepiej zorganizowana i co najważniejsze – bardziej efektywna. Istotny wpływ na taki stan rzeczy ma dostępność nowoczesnych maszyn budowlanych.
Rola sprzętu budowlanego
Sukces realizacji projektów budowlanych zależy w ogromnej mierze od sprzętu. Jedynie wysokiej jakości sprzęt budowlany gwarantuje pomyślność wykonywanych prac. Zarówno duże maszyny budowlane, jak i pojedyncze narzędzia muszą podlegać kontroli doświadczonych specjalistów, aby nie stwarzały zagrożenia dla osób z nich korzystających.
Kupić czy wynająć?
Sprzęt budowlany zajmuje dużo miejsca i nie każda firma z tej branży posiada odpowiednią powierzchnię do jego składowania. Dlatego też małe przedsiębiorstwa budowlane szybciej podejmą decyzję o wypożyczeniu sprzętu, niż o zakupie bądź leasingu. Wśród ofert wynajmu, oprócz dużych maszyn budowlanych, dostępne są również mniejsze narzędzia, takie jak betoniarki czy młoty pneumatyczne. Realizacja jednorazowej inwestycji, jaką jest samodzielna budowa domu, z pewnością będzie wiązać się z koniecznością wynajmu sprzętu budowlanego. Wynajem możecie zlecić firmie ponako.pl.
Jaki sprzęt budowlany warto wypożyczyć?
Nie każdy wynajem sprzętu budowlanego się opłaca. Najczęściej wypożyczane jest oprzyrządowanie do pracy na wysokości (głównie podnośniki), kontenery z instalacją grzewczą lub dźwigi budowlane. Największą popularnością wśród wynajmowanego sprzętu cieszą się:
– agregaty prądotwórcze – zapewniają na terenie budowy prąd i oświetlenie,
– piły – do cięcia betonu i innych tworzyw,
– pompy – do ścieków i wody, przydatne szczególnie na podmokłym terenie,
– sprzęt do pracy na wysokościach – podnośniki i wieże aluminiowe,
– nagrzewnice i wentylatory – sprawdzą się przede wszystkim w okresie jesiennym i zimowym, umożliwiając ogrzanie, wentylację budynku oraz usuwanie wilgoci,
– sprzęt do prac ziemnych – przydatny szczególnie na pierwszym etapie budowy, podczas wykopów, wyrównywania terenu czy kładzenia fundamentów.