Rzeźby z drewna do ogrodu w stylu zakopiańskim

rzeźby z drewna

Podobnie jak domy, również ogrody podhalańskie mają swój niepowtarzalny, wyjątkowy klimat. Malownicze widoki zza płotu to nie jedyna ich cecha. Ogród jest nie tylko wizytówką domu, ale również miejscem do wypoczynku dla rodziny, przyjaciół i wczasowiczów. Oprócz zieleni, nie może zabraknąć w nim elementów małej architektury – wiaty grillowej, altany, skalniaka oraz wygodnych mebli. Ciekawym elementem w ogrodach są też rzeźby z drewna, które spotkamy na Podhalu, ale nie tylko.

Jak zaaranżować ogród, wykorzystując elementy w stylu zakopiańskim? Przede wszystkim nie może zabraknąć w nim drewna i kamiennych dekoracji. Skalniak, malownicza fontanna, drewniana huśtawka lub duża ława – to elementy zdobiące ogrody i sprawiające, ze chętniej spędzamy w nich wolny czas. Niektóre elementy architektury krajobrazu pełnią również rolę czysto dekoracyjną. Rzeźby z drewna do ogrodu nadają mu wyjątkowy klimat i stanowią niebanalną ozdobę.

Sztuka w zasięgu twojej ręki – rzeźby z drewna do ogrodu

Ogrodowe krasnoludki są już tematem żartów i dla wielu z nas stanowią synonim kiczu. Wciąć znajdują jednak oczywiście swoich amatorów. Wielu z nas podchodzi z sentymentem i dystansem do zabawnych ogrodowych dekoracji. Jeśli jednak poszukujesz czegoś bardziej wykwintnego, możesz udekorować swój przydomowy zielony zakątek ręcznie wykonanymi rzeźbami, tak by stał się prawdziwą galerią sztuki. Ogrodowe rzeźby z drewna są wykonywane przez snycerza, na zamówienie, lub wybierane z oferty wykonanych prac. Są to unikatowe przedmioty o niepowtarzalnym charakterze. Wiele z nich dekoruje okolice posesji i hoteli, restauracji i domów wczasowych w wypoczynkowych górskich miejscowościach. Piękne rzeźby coraz częściej zdobią również prywatne ogrody, wprowadzając do nich powiew prawdziwej oryginalności.

Każda z prac powstaje z użyciem snycerskich narzędzi – dłuta i podbijaka. Z kawałka drewna artysta wydobywa wcześniej wymyślony kształt, tworząc rzeźbę – lub ozdabia drewniane meble stylowymi ornamentami. Snycerstwo to dziś sztuka już nieco zapomniana, jednak prace rzeźbiarzy niezmiennie zachwycają. Drewniane balustrady w stylu zakopiańskim, ławy, rzeźby ogrodowe zdobią popularne miejsca na Podhalu i w Beskidach.

Jeśli zatem szukasz nietypowych inspiracji do swojego ogrodu, być może to właśnie drewniane rzeźby ze snycerskiej pracowni nadadzą mu charakteru. Zamiast powielać schematy i wybierać kolejne elementy wyposażenia w sieciowym sklepie, możesz przyozdobić zielony zakątek rękodziełem, tworząc w nim całkowicie niepowtarzalny klimat.