Czy kinkiety sprawdzą się w łazience?

kinkiety w łazience

Oświetlenie pełni w każdym domu istotną funkcję i pozwala zachować komfort każdego dnia. Jakie oświetlenie do łazienki wybrać? Czy kinkiety do łazienki będą dobrym rozwiązaniem? Jakie zalety ma tego typu oświetlenie?

Kinkiety do łazienki

Kinkiety łazienkowe są nieco inne od tych, jakie wykorzystuje się w pokoju lub w kuchni. Z pewnością powinny odznaczać się odpornością na wilgoć oraz dopasowywać się do aranżacji całego wnętrza. Jeśli chodzi o funkcjonalność, zarówno kinkiety nowoczesne, jak i klasyczne działają podobnie. Różnicą jest natomiast kwestia designu i własnego gustu. Co ciekawe, kinkiety w stylu retro często posiadają  abażury, które  wykonane są ze szkła lub z tworzywa sztucznego. Żarówki w tym przypadku skierować możemy do góry lub w dół, przy czym tego typu rozwiązanie może nie sprawdzić się nad lustrem. Tutaj zazwyczaj wybiera się nowoczesne kinkiety, które odpowiednio oświetlą twarz oraz nie będą nas razić w oczy. Nowoczesne modele wyróżniają się nietypowymi kształtami, które doskonale urozmaicą wnętrze. 

Oświetlenie LED

Sporym zainteresowaniem na rynku cieszą się LED-y, które również w łazience bardzo dobrze się sprawdzą. Kinkiety LED-owe wymagają dobrania odpowiedniej barwy światła, dzięki czemu zadbamy o własny komfort i nie przytłoczymy wnętrza. Dodatkowo, takie rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić koszty, gdyż żarówki LED zużywają niewiele energii elektrycznej, w przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek. Oświetlenie, które zamierzamy umieścić nad lustrem, powinna cechować się prawidłową klasą szczelności IP. W tym przypadku dobrym pomysłem jest IP 44, co da nam gwarancję, że lampa będzie odporna na działanie wilgoci, która w łazience jest nieunikniona. 

Zalety kinkietów do łazienki

Oświetlenie łazienkowe to bardzo ważna kwestia, którą należy przemyśleć już na początku remontu domu. Dobranie odpowiedniego oświetlenie da nam  wygodę i komfort, tym samym dopasuje się do wnętrza, nadając mu gustu. Zaletą kinkietów łazienkowych jest fakt, że możemy je zainstalować zarówno do oświetlenia całej łazienki, jak i nad lustrem. Ogromny wybór różnorodnych modeli sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie i dobrze barwę światła zgodną z własnymi potrzebami. Kinkiety LED-owe pozwolą nam dodatkowo zaoszczędzić koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej. Nie bez powodu tego typu oświetlenie cieszy się sporym uznaniem na rynku – to funkcjonalne i wygodne oświetlenie, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego domownika. Kinkiety do łazienki powinniśmy dopasować do całego wnętrza, aby stworzyć spójną całość. 

Kinkiety, lampy wiszące, oświetlenie dla całego domu znajdziesz tutaj: https://boxlab.pl/