Remont domu w Warszawie. Co zrobić z odpadami?

gruz

Podczas remontu domu konieczne jest wykonanie wielu prac. Po większości z nich pozostają odpady. Już samo przygotowanie domu do remontu wiąże się z koniecznością opróżnienia go ze zbędnych rzeczy, wyniesienia mebli i wszystkiego, co w remoncie by przeszkadzało. Przygotowanie domu do remontu to niekiedy konieczność skuwania tynku ze ścian czy też płytek podłogowych lub – na przykład – demontażu starych płyt gipsowych. Pozbycie się tych odpadów – wbrew pozorom – nie jest proste.

Jak pozbyć się odpadów po remoncie?

Nie można ich tak po prostu wyrzucić do najbliższego śmietnika. Z resztą, niekiedy odpadów jest na tyle dużo, że nie byłoby to możliwe. Gruz niekiedy można wykorzystać, choćby jako podbudowę pod taras lub przydomowy podjazd. Jeśli nie ma takiej potrzeby, także i on musi być wyrzucony. Jedyny legalny sposób pozbycia się odpadów, to znalezienie firmy, która zajmuje się wywozem takich rzeczy i zlecenie podstawienia kontenera na gruz lub inne odpady. Warto jednak pamiętać, ze niektórych odpadów można się pozbyć też w inny sposób. Jeśli w czasie remontu, w okolicy jest prowadzona zbiórka odpadów gabarytowych, stare meble i podobne rzeczy można w wyznaczonym dniu wystawić przed posesje. Zostaną odebrane za darmo. Wywóz odpadów poremontowych najlepiej zamówić przez stronę https://citygruz.pl/.

Co może znaleźć się w kontenerze?

Wielu osobom zamawiającym kontenery na gruz, wydaje się, ze można do nich włożyć także inne odpady poremontowe, choćby fragmenty mebli czy też elementy metalowych konstrukcji. Nic bardziej błędnego. Kontenery na gruz – jak sama nazwa wskazuje – są przeznaczone wyłącznie do tego odpadu poremontowego. Warto mieć świadomość, że gruz z kontenerów jest poddawany recyklingowi. W pierwszym etapie jest przesiewany, oczyszczany z innych odpadów, w drugim zaś kruszony na kruszywo określonego rozmiaru. Takie kruszywo jest w późniejszym etapie wykorzystywane do innych celów, choćby przy budowie dróg. Nie wolno więc do kontenera na gruz wrzucać innych odpadów. W najgorszym przypadku taki kontener nie zostanie po prostu odebrany. Konieczne będzie jego opróżnienie i ponowne napełnienie – tym razem tylko gruzem.

Kontenery na inne odpady

Warto pamiętać, że firma działająca w branży wywóz gruzu Warszawa, ma w swojej ofercie również wywóz innego typu odpadów – śmieci, mebli, odpadów budowlanych. Jeśli po remoncie pozostały przede wszystkim odpady zmieszane, wskazane jest zamówienie kontenera właśnie na takie. Wtedy segregacja odpadów nie jest konieczna. W kontenerze mogą znaleźć się różne.

Zamawiając kontener na gruz czy też kontener na odpady, warto wcześniej ocenić ile ich jest i zamawiać kontener o właściwej wielkości. Zamówienie zbyt dużego, wiąże się z przepłaceniem za usługę, bowiem im większy kontener, tym wyższy koszt jego podstawienia i wywozu. Zamówienie zbyt małego, zawsze wiąże się z koniecznością zamówienia go ponownie, tylko bowiem w ten sposób będzie można pozbyć się wszystkich odpadów.