Uszczelnianie dachu płynną gumą

uszczelnianie dachu

Uszczelnianie dachu to nic innego jak izolacja pokrycia dachowego, gdy wystąpią przecieki lub zostanie zauważona jakakolwiek nieszczelność. Jaki materiał izolacyjny wybrać, aby skutecznie uszczelnić dach i cieszyć się skuteczną hydroizolacją przez lata?

Guma w płynie jako uszczelniacz

Obecnie jednym z najlepszych sposobów na uszczelnienie dachu jest płynna guma. Guma w płynie na dach jak sama nazwa wskazuje, jest substancją ciekłą, która doskonale wypełnia nawet najdrobniejsze szczeliny i trudno dostępne miejsca. Oprócz tego cechuje ją również szereg innych właściwości takich jak: odporność na szkodliwą działalność promieniowania UV i wahania temperatur. Substancja posiada pamięć kształtu, a jej poziom elastyczności sięga do nawet 800%. Materiał izolacyjny może być nakładany za pomocą pędzla czy wałka lub metodą natryskową (przy wykorzystaniu specjalnego agregatu). Każdy rodzaj aplikacji gwarantuje, że powstała powłoka ochronna będzie jednolita. Brak łączeń i spoin generuje mniejsze ryzyko wystąpienia uszkodzeń w przeciwieństwie do papy, która składa się z pasów, a miejsca łączeń stają się dodatkowymi słabymi punktami dachu.

Wszystkie parametry techniczne gumy w płynie czynią ją idealnym rozwiązaniem do hydroizolacji dachu. Ponadto produkt może być stosowany jako samodzielna izolacja oraz jako środek naprawczy innej izolacji, a nakłada się ją bezpośrednio na istniejące już podłoże. Ze względu na doskonałą przyczepność do każdego rodzaju powierzchni, hydroizolacja za pomocą gumy w płynie daje gwarancję trwałości na lata. Ewentualne poprawki i dodatkowe warstwy substancji praktycznie nie obciążają dachu, a co najważniejsze możemy to zrobić samodzielnie za pomocą pędzla.

Płynna guma a inne metody uszczelniania dachów

Gumę w płynie można porównywać do innych metod hydroizolacji, ale biorąc pod uwagę jej właściwości, wygrywa bez dwóch zdań. Użytkownicy gumy w płynie chwalą sobie łatwość i szybkość aplikowania produktu, a także skuteczność w działaniu. Największą przewagę daje jej konsystencja, która pozwala na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc, a także bezspoinowa membrana, która w przypadku, chociażby izolacji wykonanej za pomocą papy jest nieosiągalna.

Metoda na skuteczne uszczelnienie dachu jest jedna. Wybierz gumę w płynie i ciesz się szczelnym dachem na długo!