Gaz płynny do ogrzewania domu – wygoda i oszczędność

dom

Wybór metody ogrzewania gospodarstwa domowego ma duże znaczenie dla wygody lokatorów oraz kosztów utrzymania domu, które z każdym kolejnym rokiem rosną w bardzo szybkim tempie. Nie bez powodu coraz więcej osób stawia na gaz płynny.

W zgodzie z proekologicznymi trendami

Kwestie związane z ochroną środowiska są obecnie często poruszane na publicznym forum. Stosowanie takich rozwiązań jak ogrzewanie gazowe przyczynia się do ograniczenia emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które przyczyniają się do postępujących zmian klimatycznych. Gaz płynny spala się prawie w stu procentach, przy czym nie powstają żadne zanieczyszczenia szkodzące człowiekowi i naturze. Jest to paliwo czyste i przeznaczone do stosowania nie tylko w gospodarstwach domowych, ale i w rolnictwie, przemyśle, gastronomii, hotelarstwie itp.

Praktyczny i wygodny sposób ogrzewania domu

W opinii klientów Amerigas wybór instalacji zbiornikowej na gaz płynny to strzał w dziesiątkę, ponieważ tego typu ogrzewanie jest w zasadzie bezobsługowe. Użytkownik musi jedynie ustawić odpowiednie parametry kotła grzewczego. Napełnianiem i konserwacją zbiornika zajmuje się natomiast dostawca, np. wspomniana już firma Amerigas. Opinie 2019 na temat świadczonych przez nią usług zachęcają do zapoznania się z jej ofertą.

Zbiornik na gaz dopasowany do konkretnych potrzeb

Instalację na gaz płynny da się bez problemu dopasować do potrzeb i możliwości konkretnego gospodarstwa domowego. Na dużych posesjach zlokalizowanych na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych najlepiej sprawdzają się zbiorniki naziemne. Z kolei na mniejszych działkach znajdujących się na obszarach, gdzie poziom wód gruntowych jest niski, stosuje się zbiorniki podziemne. Pozwolenie na budowę nie jest wymagane, jeśli pojemność zbiornika nie przekracza 7 m3. Zwykle pojemność zbiornika używanego do celów prywatnych nie jest większa niż 2700 l, w związku z czym budowę instalacji wystarczy jedynie zgłosić do Starostwa Powiatowego. Oczywiście podlega ona obowiązkowym przeglądom.