Właściwości i zastosowanie preizolacji w współczesnym ciepłownictwie!

ciepłownictwo

Rury preizolowane, które są stosowane podczas wykonywania czy serwisu danej instalacji wykorzystywane są od kilkudziesięciu lat. Współcześnie w wielu instalacjach ze względu na korzyści, stosuje się rury, kolana preizolowane. Charakterystyczną cechą tych rur jest dodatkowa warstwa izolacji cieplnej. Preizolacja wykorzystywana jest przede wszystkim w szeroko rozumianym ciepłownictwie. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat oraz poznać sklepy hydrauliczne, w których korzystnie można nabyć rury preizolowane – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

Rury i kolana preizolowane  – charakterystyka

Rury preizolowane to produkty, które różnią się od zwykłych stalowych przede wszystkim wykonaniem. Rury preizolowane składają się z kilku warstw. Podstawowym elementem jest rura przesyłowa, której zadaniem jest transport czynnika grzewczego lub chłodzącego. Następną warstwą jest rura osłonowa, której zadaniem jest oddzielenie warstwy izolacji do rury przesyłowej. Warstwa osłonowa jest także okryta materiałem izolacyjnym. Natomiast grubość samej izolacji uzależniona jest i ściśle związana z temperaturą przesyłanego czynnika oraz jego rodzajem.

Rury, kolana preizolowane – zalety

Mówiąc o zaletach rur czy kolan preizolowanych należy w pierwszej kolejności zacząć od tego, że dzięki preizolacji sama izolacja jest dużo trwalsza, jest wytrzymała i mniej podatna na negatywne czynniki. Kolejną zaletą jest także możliwość układania rur bezpośrednio w gruncie. Przekłada się to na krótszy czas prac oraz mniejszą ich intensywność. Dzięki rurom preizolowanym można zminimalizować czas budowy oraz jej koszty.

Proterm – hurtownia hydrauliczna, w której można korzystnie otrzymać rury preizolowane!

Jest wiele miejsc, w których można otrzymać dobrej jakości rury czy kolana preizolowane. Nie wszędzie jednak cena ich jest korzystna a wybór spory. Z tego względu warto jest skorzystać z oferty hurtowni hydraulicznej z Bydgoszczy Proterm. W miejscu tym znajduje się szeroki wybór kolan preizolowanych oraz rur. Wszystkie produkty preizolowane pochodzą tylko od dobrych i sprawdzonych producentów, posiadają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty.

Sklep gwarantuję szybką wysyłkę rur preizolowanych, wysoką jakość oferowanych produktów oraz fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji zamówienia. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą hurtowni instalacyjnej Proterm!