Problem z przechowywaniem w kuchni? Przedstawiamy 5 rozwiązań dla funkcjonalnej kuchni na wymiar

funkcjonalna kuchnia

Kuchnia często okazuje się trudnym do zaprojektowania pomieszczeniem. Musimy w niej zmieścić bardzo dużo, najczęściej nie mając wielkiej przestrzeni do zagospodarowania. Najlepszym pomysłem jest postawienie na meble na wymiar, wtedy możemy wybrać rozwiązania, które pomogą w codziennym użytkowaniu naszego mieszkania.

Magic corner rozwiązaniem na szafkę narożną na wymiar

W większości kuchni pojawia się problem szafki narożnej. Zwykle jest ona miejscem, w którym przechowujemy rzadko używane sprzęty, albo zupełnie o niej zapominamy. 

Wybierając system magic corner, możemy sprawić, że będzie to najważniejszy mebel w naszej kuchni. Jest to rozwiązanie, które pozwala na zamontowanie szuflady w szafce narożnej. System szufladowy jest okrągły, więc wykorzystujemy większość przestrzeni użytkowej. Możemy go oczywiście wysunąć, ale też jedynie obracać bez wysuwania. Przydaje się to, kiedy chcemy zobaczyć tylko, co znajduje się w środku. Jest to najlepsza metoda na szafkę narożną w każdej kuchni.

Cargo dla miłośników szuflad w kuchni na wymiar

Jeśli jesteśmy miłośnikami szuflad w kuchni, na pewno pokochamy cargo. Jest to stosunkowo nowy system pozwalający na zbudowanie szafki wypełnionej szufladami, która może być tak wysoka, jak tylko chcemy. Wszystkie szuflady są przymocowane do frontu, więc wysuwają się równocześnie. Umieszczając taki słupek w naszej kuchni, pamiętajmy, że najlepiej jest mieć możliwość dostania się do niego z obu stron. Pozwoli to na łatwiejsze przechowywanie i znalezienie wszystkiego, co jest nam potrzebne. Cargo może być wykorzystane zarówno jako dodatkowa szafka, jak i spiżarnia.

Zagospodaruj szafki wiszące na wymiar, wybierz AVENTOS

Często nie wiemy, jak zagospodarować szafki wiszące. Wydają się zbyt wąskie i mało pojemne jak na to, co mają przechowywać. Dodatkowym problemem zwykle bywa wybranie systemu do ich otwierania. Klasyczne wymagają rozwiązań, które często nie pasują nam do designu dolnych szafek. Możemy wybrać otwieranie na przycisk, nie jest ono jednak idealne przy frontach na wysoki połysk i matowych. 

Zupełnie nowe możliwości dają nam za to podnośniki AVENTOS. Skonstruowane są w taki sposób, aby podnosiły front do góry na zasadzie złamania go na dwie części. Pozwala to na dużo łatwiejsze korzystanie z nich. Dzięki temu, że fasada szafki jest u góry, możemy bez problemu pracować w kuchni, nawet kiedy są otwarte. Pudło szafki może być dzięki temu tak szerokie, jak tylko chcemy. Nie musimy się ograniczać do wytrzymałości klasycznych zawiasów, ten system jest w stanie udźwignąć ciężkie płyty. Sprawia to, że możemy zaprojektować kuchnię z tylko jednym frontem szafki wiszącej zajmującym całą jej szerokość. Dodatkowo ten system wymaga ułożenia podobnego do szafek dolnych, przez co możemy mieć taki sam układ frontów górnych i dolnych.

Postaw na szuflady wewnętrzne w swojej kuchni na wymiar

Szuflady w kuchni zawsze są dobrym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Łatwiej jest zobaczyć, co mamy w szafce, ale też ułożyć garnki bądź naczynia. Sprawdzają się świetnie w małych mieszkaniach, w których jest dużo sprzętów. Jedyną wadą szuflad jest to, że dzielą fronty naszych mebli. Czasem pasuje nam to do wizji, dużo szuflad idealnie wpisuje się na przykład do stylu rustykalnego. Najczęściej jednak nie podoba nam się to i myślimy, że jesteśmy skazani na klasyczne szafki albo nieładne fronty. 

Wtedy najlepszym rozwiązaniem są szuflady wewnętrzne. Jak ich nazwa mówi, znajdują się one wewnątrz szafki, dzięki czemu możemy mieć jednolity front zakrywający je wszystkie. Przy takim rozwiązaniu nie trzeba rezygnować z dodatkowych miejsc do przechowywania, szuflad wewnętrznych możemy mieć ile i na jakiej wysokości tylko chcemy, a kuchnia nie będzie wyglądać na zagraconą. 

Wpisują się one w każdy styl wnętrzarski, najbardziej jednak może spodobać się miłośnikom minimalizmu, zapewniają bowiem wizualną harmonię i porządek.

Zabuduj okap i zyskaj miejsce do przechowywania

Wiele kuchni ze względu na ograniczone możliwości szafek ze sklepów sieciowych, ma odsłonięty okap. Zabiera to bardzo dużo miejsca, które można by było zaaranżować. Warto zastanowić się więc nad usługą stolarza, który wokół okapu może stworzyć wygodną szafkę wiszącą. Trzeba wcześniej pamiętać, żeby wybrać okap do zabudowy, jest on wtedy mniejszy, co daje nam jeszcze więcej przestrzeni do przechowywania. Takie rozwiązanie gwarantuje zarówno funkcjonalność, jak i design w naszej kuchni.

meble mistrzPrzygotowanie artykułu:
Artykuł został opracowany przy współpracy z Meble Mistrz – producentem specjalizującym się w meblach na wymiar