Pomysły na nowoczesne ogrodzenie – materiały i wzory

Chcesz wykończyć swoją posesję za pomocą efektownego ogrodzenia w nowoczesnym stylu? Zobacz, jakie materiały oraz wzory ogrodzeń mogą być wtedy strzałem w dziesiątkę!

Nowoczesne ogrodzenie – czyli jakie?

O nowoczesnym ogrodzeniu mówi się przede wszystkim w kontekście jego wyglądu. Ogrodzenia tego typu charakteryzują się najczęściej prostym, geometrycznym wyglądem, który powoduje, że świetnie pasują do budynków o współczesnym stylu architektonicznym.

Jednak nowoczesne ogrodzenie – https://fello.pl/ogrodzenia/ nie tylko wygląda efektownie, lecz jest także wykonane z nowoczesnych materiałów. Powinny one charakteryzować się przede wszystkim wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne i nie powinny wymagać czasochłonnej konserwacji, aby można było wygodnie korzystać z nich na co dzień i zapomnieć o usuwaniu rdzy czy ich impregnowaniu.

Style nowoczesnych ogrodzeń

Najczęściej kupowane nowoczesne ogrodzenie to obecnie ogrodzenie palisadowe. Pod tym terminem znajduje się rodzaj ogrodzenia powstającego z poziomo ułożonych profili z prześwitem albo bez prześwitu. Ogrodzenia tego typu mogą być także wykonane jako pionowe. Tego typu przęsła ogrodzeniowe mogą być umieszczone na niskich podmurówkach lub mogą być uzupełnione o efektowne podmurówki oraz słupki wykończone klinkierem, kamieniem.

Ogrodzenia w nowoczesnym stylu mogą także przyciągać uwagę nietypowymi kompozycjami wykonanymi z metalowych profili, na przykład mogą one tworzyć nieregularną siatkę, geometryczne kompozycje. Warto sprawdzić propozycje producentów.

Nowoczesne ogrodzenia powstają także z efektownych gabionów, czyli z metalowych koszy wypełnionych tłuczniem kamiennym. Gabionowe ogrodzenia wyróżniają się surowym, ale niebanalnym wyglądem. Świetnie wyglądaj także w połączeniu z przęsłami z siatki metalowej oraz przęsłami palisadowymi.

Jakie materiały używane są na nowoczesne ogrodzenia?

Najczęściej nowoczesne ogrodzenie wykonuje się z profili metalowych – głównie aluminiowych. Aluminiowe profile ogrodzeniowe są bardzo lekkie, odporne na czynniki pogodowe i mogą posłużyć na wiele lat.

Profile aluminiowe są oferowane w różnych kolorach do wyboru. Największym powodzeniem cieszą się te w kolorach czarnym oraz antracytowym – ciemnej szarości. Również można zakupić nowoczesne ogrodzenie wykonane z profili drewnopodobnych, które wyglądają jak belki z drewna, jednak nie mają ich wad.

W przypadku nowoczesnych ogrodzeń często stosuje się gotowe podmurówki oraz słupki ogrodzeniowe wchodzące w skład systemów ogrodzeniowych. Podmurówki oraz murowane słupki mogą być też wykończone materiałami dopasowanymi do budynku, na przykład okładziną kamienną lub klinkierem.