Od czego zależą koszty montażu okna dachowego?

okno dachowe

Prawidłowo zamontowane okna dachowe to gwarancja uzyskania funkcjonalnej, bezpiecznej i komfortowej przestrzeni na poddaszu. Instalację najlepiej powierzyć sprawdzonemu, doświadczonemu dekarzowi, który posiada wszelkie niezbędne kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tego typu czynności. Oprócz zakupu okien należy więc doliczyć koszt montażu okna dachowego, którego wartość zależy od kilku czynników. Na jakie kwoty warto być przygotowanym?

Jak oszacować cenę okien dachowych z montażem?

Okna dachowe to najlepszy i najbardziej skuteczny sposób na doświetlenie poddasza użytkowego i uczynienia go wygodnym miejscem do życia. Nowoczesne energooszczędne modele nie tylko chronią przed utratą ciepła zimą i chronią przed przegrzewaniem latem, ale także pozwalają zadbać o domowy budżet, zapewniają odpowiednią wentylację, ilość światła, a nawet izolację przed hałasami, dochodzącymi z zewnątrz. Obliczając koszt montażu okna dachowego, warto więc zacząć od oszacowania ceny samych okien. Jej wysokość może zależeć od wielu czynników, w tym wielkości, modelu, rodzaju, materiału, z jakiego zostały wykonane, czy też dodatkowych akcesoriów montażowych i komfortowych. W określeniu ceny okien dachowych mogą pomóc konfiguratory, dostępne na stronach niektórych producentów.

Ile kosztuje montaż okna dachowego?

Zainstalowanie nowych okien w połaci dachu jest sporą inwestycją i dość wymagającym przedsięwzięciem, dlatego też wielu osobom zależy na wstępnym oszacowaniu kosztu montażu okna dachowego już na wstępnych etapach przygotowywania projektu. Pod uwagę należy wziąć zarówno cenę okien dachowych, jak i koszt wykonania specjalistycznej usługi. Sporządzając kosztorys, warto wziąć pod uwagę wyznaczniki takie jak:

Ilość okien – rozmiar pomieszczenia, a także rozkład i ilość okien dachowych w naturalny sposób wpływają na cenę usługi.

Materiał – producenci tacy jak Dakea oferują najwyższej jakości okna dachowe wykonane z PCV lub drewna, które w pewnym stopniu różnią się od siebie zarówno właściwościami, jak i ceną.

Rodzaj okna – cena uzależniona jest także od konkretnego modelu okna. W zależności od parametrów i właściwości mogą się one różnić sposobem otwierania, rodzajem pakietu szybowego, czy też dodatkowymi funkcjami, np. systemem Noise Block, w które wyposażone są okna Dakea Ultima, zapewniające doskonałą izolację akustyczną.

Kołnierz uszczelniający – niezbędnym elementem, wpływającym na koszt montażu okien dachowych jest rodzaj pokrycia dachowego, a tym samym model kołnierza uszczelniającego.

Koszt usługi – cenę okien dachowych uzupełnia koszt pracy dekarza, który również nie jest wartością stałą. Wysokość opłaty zależy od wielu kwestii technicznych, takich jak rodzaj pokrycia, czy też kąt nachylenia dachu.

Co składa się na koszt montażu okna dachowego?

Obliczenie ile kosztuje montaż okna dachowego, zależy od zakresu planowanych prac, ceny okien dachowych, a także wartości samej usługi. Innej kwoty możemy spodziewać się w przypadku budowy od początku dachu razem z rozplanowaniem i instalacją okien dachowych, innej zaś w przypadku wymiany lub montażu okien w połaci już istniejącej. Choć nie jest to najtańsza inwestycja, warto postawić na wykwalifikowanych specjalistów, dzięki którym będziemy mieli pewność, że instalacja zostanie wykonana poprawnie. Z reguły cena pracy dekarza obejmuje również koszt materiałów niezbędnych do montażu, czy też transport. Szczegółowych informacji warto szukać na stronach sprawdzonych producentów takich jak Dakea, i dystrybutorów Dakei, którzy oferują okna dachowe najwyższej jakości wraz z usługą monterską.

Dowiedz się więcej: https://dakea.pl/faq/jak-zamontowac-okno-dachowe/