Filtr wody do ekspresów do kawy ARIETE

ekspres do kawy

Istnieją różne metody na poprawę jakości własnej, domowej kawy. Tymi najpopularniejszymi są oczywiście wyśmienite ziarna kawy pochodzące najlepiej z dość egzotycznych i odległych miejsc czy też po prostu zakup nowego ekspresu. Jednak diabeł tkwi w szczegółach. Filtr wody do ekspresów do kawy Ariete potrafi oczyścić wodę z wszystkich niedoskonałości wyciągając smak kawy na jeszcze wyższy poziom!

Filtr wody do ekspresów do kawy Ariete – zmiękcza i oczyszcza

Niestety w wielu krajach, w tym w Polsce woda pochodząca z sieci wodociągowych posiada duży komponentów negatywnie wpływających na ich smak. To, że jest zdatna do picia nie oznacza, że posiada idealny skład. Bardzo łatwo znaleźć w takiej wodzie zbyt duże ilości chloru, pestycydów czy metali ciężkich, które w połączeniu mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie ekspresu do kawy, a także poniekąd zdrowie. Dlatego korzystając z ekspresu, do którego wlewa się wodę wodociągową warto zacząć używać filtru do wody.

Filtry wody do ekspresów do kawy Ariete jest wszystkim czego każdy użytkownik ekspresu potrzebuje. Zapewnia, że produkowana kawa będzie zaskakiwała smakiem będąc o kilka klas lepszą niż ta sama kawa, przygotowana z pomocą tego samego ekspresu, ale bez dodatku filtra. Jego zadaniem jest usunięcie z wody chloru, metali ciężkich czy zmniejszenie ilości węglanów, która potrafią wytrącać się w postaci osadu na grzałce czy zbiorniku wodnym. Wytrącanie osadu nazywane jest popularnym kamieniem, który niszczy smak wody, ale również jakość ekspresu. Filtr wody do ekspresów do kawy Ariete posiada żywicę jonowymienną, która ma za zadanie zmiękczać wodę do odpowiedniego poziomu, który nie będzie wywoływał powstawania problematycznego kamienia.

Filtr wody – tylko do wody wodociągowej

Warto jest nadmienić, że filtr wody nie ogranicza ryzyka zakażeń mikrobiologicznych bakteriami. Dlatego należy korzystać tylko z wody wodociągowej w przypadku przygotowywania kawy. Woda z nieprzebadanych ujęć takich jak przydomowe studnie może okazać się niezdatna do picia – należy o tym pamiętać.