Ekogroszek workowany – dlaczego warto go wybrać?

ekogroszek

Ekogroszek to paliwo stałe, które jest znakomitą alternatywą do tradycyjnych materiałów opałowych, takich jak węgiel kamienny czy brunatny. Nie posiada ich szkodliwych właściwości, a wręcz przeciwnie jest materiałem całkowicie ekologicznym.

To produkt idealny do ogrzewania zarówno domów prywatnych, jak i obiektów publicznych, ponieważ posiada wiele zalet i oferuje sporo korzyści. Dostępny jest zazwyczaj w workach lub luzem. Jaki jest najlepszy ekogroszek?

Ekogroszek – jakie zalety?

Zakup ekogroszku jest znakomitym rozwiązaniem, ponieważ jest to paliwo, które cechuje się wysoką kalorycznością. Dzięki takim właściwościom zapewnia wydajne i ekonomiczne spalanie, a to prowadzi do sporych oszczędności. Dużym plusem tego paliwa jest fakt, że spalanie wytwarza małe ilości popiołu i wpływa pozytywnie na środowisko naturalne. Dodatkowym atutem jest niska zawartość siarki i wilgotność na minimalnym poziomie. Ze względu na liczne zalety jest paliwem bardzo chętnie kupowanym, i to zarówno w workach, jak i luzem. Ekogroszek workowany jest jednak dużo lepszym rozwiązaniem.

Najlepszy ekogroszek – tylko w workach

Przechowywanie ekogroszku ma ogromne znaczenie dla jego wydajności. Aby zachować wszystkie jego walory użytkowe warto wybrać ekogroszek w workach. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko wygodę transportu i magazynowania, ale – co bardzo ważne – chroni opał przed niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego, takim jak wilgoć czy zanieczyszczenia. Przechowywanie ekogroszku w workach zapewnia czystość w kotłowni i wpływa na ogólna estetykę pomieszczenia. Wpływa także na wygodę i komfort podczas dozowania do pieca. Należy podkreślić, że paliwo workowane jest dokładnie ważone, a na worku znajdują się bardzo istotne informacje, takie jak parametry opału i dane producenta.

Ekogroszek workowany – dlaczego warto go wybrać?

Wybór ekogroszku workowanego jest bardzo dobrym pomysłem. I chociaż tani ekogroszek, który jest dostępny luzem ma nieco niższą cenę, to jednak nie opłaci się go kupować. Składowanie opału luzem sprawia, że on wietrzeje, traci swoją kaloryczność, a przez to jest mało ekonomiczny i niewydajny. Paliwo stałe kupowane luzem wymaga odpowiedniego pomieszczenia do magazynowania. Przechowywanie go w kotłowni generuje spory bałagan, ponieważ taki węgiel się pyli, a to wpływa na dyskomfort podczas dozowania i wpływa niekorzystnie na estetykę pomieszczenia. Tani ekogroszek luzem w ostatecznym rozrachunku wcale nie daje oszczędności, a jest wręcz przeciwnie.

Aby cieszyć się najwyższą jakością opału przez cały sezon grzewczy warto wybrać ekogroszek we workach.