Jakie wybrać grzejniki do ogrzania mieszkania?

ogrzewanie

Kupując nowy dom lub mieszkanie, często staję się przed podstawowym wyborem, jaki jest wybór grzejnika. Przed samym zakupem trzeba się upewnić czy jego wymiary są dopasowane do miejsca. Trzeba sprawdzić, jaki jest sposób podłączenia, jaka jest moc grzewcza i co najważniejsze jaka moc będzie potrzebna do ogrzania całego mieszkania.

Innowacyjna technologia na podczerwień

Okazuje się, że jednym z najlepszych rozwiązań jest zakup grzejników na podczerwień. Takie grzejniki są bezpieczne i oszczędne. Dlatego przy jednorazowym wydatku, w późniejszym okresie można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Aby wszystko było zgodne z założeniem, należy zwrócić uwagę na ważne kwestie takie jak:

  • W przypadku kiedy taki grzejnik ma stanowić główne źródło ogrzewania w nowym budynku, należy wybrać moc 40W dla ogrzewania 1 m2. W starszych budynkach można zastosować 45-60W/m2
  • Jeżeli takie panele mają być tylko jako pomocnicze ogrzewanie dla głównego systemu grzewczego, można wybrać słabszą moc na przykład 25-50W/m2

Jak działa ogrzewanie na podczerwień

Grzejniki na podczerwień to nic innego jak specjalne panele grzewcze, które emitują promieniowanie i ogrzewa wszystko dookoła. Nie wysuszają powietrza i dają przyjemne ciepło zbliżone do tego, które daje słońce. Promienie podczerwieni rozgrzewają przednią ściankę do 85-95 stopni Celsjusza. Dzięki otworom na górze i na dole panelu wspiera się naturalną konwekcję. Panele nie korzystają z nadmuchu, dlatego idealnie sprawdzą się dla osób z alergiami na kurz. Takie ogrzewanie opiera się na przemieszczaniu się fal elektromagnetycznych. Te fale emitują odczucia do tych, które dają promienie słoneczne. Ściany, sufity, meble, podłoga oraz ludzie są nośnikami ciepła. Grzejniki na podczerwień termoplaza nie ogrzewają pomieszczeń w tradycyjny sposób. Działają bezpośrednio na wszystkie przedmioty i użytkowników w zasięgu promieniowania. Dlatego są innowacyjnym sposobem ogrzewania mieszkania.

Gdzie kupić grzejniki na podczerwień

Planując zakup tej innowacyjnej metody ogrzewania należy udać do sklepu termoplaza.pl.  Podczas przeglądania strony internetowej można dowiedzieć się, że TermoPlaza jest producentem tego typu grzejników. Dzięki temu można mieć pewność, że produkty są wysokiej jakości, a wśród asortymentu znajdują się wszelkie niezbędne akcesoria do montażu paneli grzewczych. Dodatkowo nie należy zapominać, że dzięki oferowanemu rozwiązaniowi można zmniejszyć koszt ogrzewania jak i zadbać o środowisko.