Kominki gazowe – komfort i styl

Kominki gazowe

Stylowe kominki gazowe są doskonałym połączeniem piękna naturalnego ognia i pełnego komfortu użytkowania. Nie musimy dokładać drewna do paleniska a także wynosić popiołu. W wysokiej jakości kominkach gazowych nie musimy także czyścić szyby, która dzięki pełnemu procesowi spalania, nie brudzi się. Sterowanie pracą kominka gazowego odbywa się za pomocą pilota więc w dowolnej chwili możemy włączyć lub wyłączyć kominek a także sterować wielkością płomienia. Kominek gazowy jest zawsze gotowy do użycia bez czasochłonnych czynności przed i po zakończeniu palenia.

Pełna kontrola emisji ciepła

Poza oczywistymi walorami estetycznymi kominek to też źródło ciepła. Dzięki zdalnemu sterowaniu możemy zwiększać lub zmniejszać płomień zmieniając ilość ciepła emitowanego przez kominek w zależności od potrzeb. Możemy regulować wielkość płomienia ręcznie pilotem, ustawić w opcjach ogrzewanie do wyznaczonej temperatury. Moc kominków gazowych zaczyna się od 5 kW i może wynosić nawet 20kW. Jesteśmy więc w stanie ogrzać nawet największe pomieszczenia.

Kominki gazowe

Niezawodność i bezpieczeństwo

Dzięki całkowicie zautomatyzowanej kontroli nad procesem spalania są znacznie bezpieczniejsze, niż ich tradycyjne odpowiedniki na drewno. Kominki gazowe mogą być również instalowane w miejscach w których przepisy nie zezwalają na używanie tradycyjnych kominków na drewno mianowicie w budynkach użyteczności publicznej (restauracjach, hotelach, sklepach, salach bankietowych) oraz w sypialniach naszych domów i mieszkań. Do instalacji kominka gazowego nie potrzebujemy nawet komina… wylot spalin i dolot powietrza systemem rura w rurze może być wyprowadzony za ścianę zewnętrzną budynku.

Kominki gazowe

Bogaty wybór

W swojej ofercie posiadamy kilkadziesiąt różnorodnych modeli kominków gazowych w wielu rodzajach przeszklenia – klasycznym frontowym, narożnym, trójstronnym (panoramicznym), Room Divider (wyspowym) oraz tunelowym (vis-a-vis) z paleniskiem o przeszkleniu od 40cm do nawet 240cm szerokości oraz o wysokości od 30cm do nawet 160cm. Kominki gazowe mogą być zasilane zarówno sieciowym gazem ziemnym jak i gazem z butli (LPG). Wypełnieniem paleniska mogą być ceramiczne imitacje polan drzewnych, imitacja węgla lub odpowiedni kamień.

Kominki gazowe

Przyjazny środowisku

Kominki gazowe są sprzętem ekologicznym, nie zanieczyszczają środowiska. Dzięki temu kominki gazowe nie podlegają pod ograniczenia w paleniu tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kominków na drewno.

Zapraszamy do obejrzenia szerokiego wyboru kominków gazowych na stronie www.kominkigazowe.info.