Grzejnik dekoracyjny, który odmieni Twoją łazienkę

grzejnik

Co zamiast kaloryfera?

Łazienka to jedno z pomieszczeń, w którym wyjątkowo cenisz sobie komfort i ciepło. Wykończając nowe mieszkanie największą ilość środków przeznaczysz właśnie na projekt łazienki, a następnie na materiały, wykonawcę, armaturę oraz dekoracje. Końcowy efekt ma być nie tylko schludny i funkcjonalny. Nowoczesne łazienki to pomieszczenia o przemyślanym wystroju i detalach dopiętych na ostatni guzik. Stylowe płytki mają idealnie komponować się z nowoczesną armaturą, a efektowne elementy dekoracji dyskretnie dopełniać całość. Jeśli chcesz uniknąć nieestetycznych zgrzytów, wybierz do swojej łazienki piękny i elegancki grzejnik dekoracyjny.  

Czasy nieestetycznych kaloryferów, których żeberka ukrywaliśmy w kątach pomieszczeń zdecydowanie minęły. Ten trend można zaobserwować również w łazienkach. Grzejniki łazienkowe przeszły ewolucję, a całkiem niedawno stały się elementem, który wzięli na warsztat projektanci i desingerzy. Grzejnik dekoracyjny łazienkowy firmy Imers to dzisiaj przysłowiowa kropka, wykańczająca zaplanowaną w każdym detalu łazienkę. Grzejnik ozdobny nadal pełni swoją funkcję – daje ciepło oraz może służyć jako podręczny wieszak na wilgotne ręczniki – ale przede wszystkim naturalnie współgra z wystrojem pomieszczenia. 

Grzejniki dekoracyjne do nowoczesnych łazienek

Jeśli jesteś miłośnikiem nowoczesnego stylu w łazienkach, masz wyjątkowo duży wybór eleganckich i pięknych grzejników łazienkowych. Projektanci polubili geometryczną formę tego urządzenia i w swoich projektach mają zwyczaj wyginania jego żeberek w fantazyjne kształty. Wiele nowoczesnych grzejników polubi się z minimalistycznym stylem, w którym śmiałe, geometryczne formy podkreślają prostotę wnętrza. Ozdobne grzejniki mogą mieć również formę plastra miodu lub przenikających się prostokątnych ram. W tej stylistyce znajdziesz urządzenia o matowym wykończeniu, w szerokiej gamie jasnych i ciemnych kolorów.

Jak wybrać grzejnik ozdobny do łazienki w stylu retro?

W pomieszczeniach nieco bardziej rustykalnych należy dobierać dodatki ze szczególną starannością, aby uniknąć przesady. Jednak i w takim przypadku możesz pokusić się o piękny dekoracyjny grzejnik, który podkreśli charakter wnętrza. Tu warto zdecydować się na urządzenia skonstruowane z okrągłych elementów, nawiązujących do tradycyjnego wyglądu łazienkowych systemów grzewczych. Nowoczesne grzejniki w tym stylu będą lśniły chromowanymi elementami w odcieniu srebra lub złota i ten blask doskonale zrównoważy ich surową formę. Aby wystrój łazienki sprawiał wrażenie przemyślanej całości, warto dobrać odcień grzejnika do reszty armatury. 

Grzejnik dekoracyjny Retro Awena
Grzejnik dekoracyjny Retro Awena

Nowoczesne grzejniki i ich dodatkowe funkcje

Grzejnik dekoracyjny to element wyposażenia, którym powinieneś zainteresować się, jeśli Twoja łazienka jest niewielka i chcesz optymalnie wykorzystać jej metraż. Wiele tych urządzeń może pełnić dodatkowe funkcje, których próżno szukać wśród tradycyjnych kaloryferów. Kaloryfer ozdobny może mieć fasadę lustra, które podłączone jest do systemu grzewczego. Urządzenie takie powiększy optycznie nawet najmniejszą łazienkę i wyeliminuje problem wygospodarowania miejsca na dodatkowe zwierciadło. Kolejnym sprytnym rozwiązaniem jest montaż grzejnika wannowego. Jest to urządzenie, które łączy w sobie nowoczesny design oraz niezwykłą funkcjonalność. Dzięki epoksydowej powłoce może być zamontowane w strefie mokrej, a więc bezpośrednim pobliżu wanny lub kabiny prysznicowej. Grzejniki te zostały zaprojektowane tak, aby po ciepły ręcznik można było sięgnąć bezpośrednio po kąpieli. 

Grzejnik łazienkowy to niedoceniane do tej pory urządzenie, które teraz wychodzi z cienia i prezentuje nowe możliwości. Poprzez zamianę zwykłego grzejnika na dekoracyjny możesz stworzyć spójny i piękny projekt łazienki, w której przebywa się z przyjemnością.