Rodzaje gniazd Simon 10

gniazdko

W poszukiwaniu kompleksowego rozwiązania dla domu lub biura, które pozwoli na jednorodne pod względem koloru i stylu wykonania, atrakcyjne wykończenie różnorodnych instalacji technicznych, warto przyjrzeć się bliżej serii osprzętu elektroinstalacyjnego Simon 10. Gniazda tej serii umożliwią stworzenie bezpiecznej i funkcjonalnej instalacji elektrycznej, a także powszechnie stosowanych i wykorzystywanych we współczesnych domach instalacji telewizyjnych oraz internetowych.

Gniazda wtyczkowe

Podstawowym asortymentem wchodzącym w skład kolekcji Simon 10 gniazda wtyczkowe będące końcowym elementem każdej domowej instalacji elektrycznej. W tej serii osprzętu elektroinstalacyjnego znaleźć można m.in. gniazda pojedyncze i podwójne w wersji z uziemieniem i bez uziemienia, w tym także gniazda w wyższej klasie szczelności, stworzone z myślą o montażu w miejscach, w których istnieje ryzyko zachlapania gniazda, na przykład w łazienkach i kuchniach. Wtyczkowe gniazda Simon 10 to także modele specjalistyczne, na przykład gniazda z uziemieniem typu Schuko oraz gniazda ekwipotencjalne. Dzięki dużej różnorodność asortymentu wchodzącego w skład kolekcji Simon 10 istnieje możliwość wyposażenie domu w komplet różnorodnych gniazd wtykowych o identycznej kolorystyce i stylistyce wykonania.

Gniazda teletechniczne

Obok tradycyjnych gniazd wtykowych na kolekcję osprzętu elektroinstalacyjnego Simon 10 składają się również gniazda teletechniczne, w tym antenowe, głośnikowe i HDMI, a także światłowodowe, komputerowe i telefoniczne. Dwa ostatnie rodzaje gniazd często określa się zbiorczą nazwą gniazd teleinformatycznych. Pierwsza grupa gniazd służy przygotowaniu domowej sieci telewizyjnej i internetowej. Umożliwia również podłączenie kolumn głośnikowych, a tym samym pozwala na stworzenie warunków do instalacji kina domowego. Druga grupa gniazd służy budowie lokalnej sieci komputerowej, podłączeniu komputera do internetu oraz instalacji telefonu stacjonarnego. Co warte podkreślenia, zarówno teletechniczne, jak i wtykowe wersje gniazd Simon 10 charakteryzuje identyczna estetyka. Dzięki temu poszczególne elementy domowej instalacji mogą być ze sobą spójne zarówno pod względem kolorystycznym, jak i stylu wykonania.

Wśród wielu typów gniazdek Simon 10 w standardowym domu zainstalowane będą z pewnością przynajmniej ich trzy rodzaje. Są nimi gniazda wtykowe, pojedyncze i podwójne w różnych wersjach, gniazda komputerowe i telewizyjne. W domach wyposażonych w większą liczbę instalacji można korzystać również z gniazd optycznych, telefonicznych i głośnikowych.