Dlaczego warto zamontować zaciemniające rolety okienne

rolety

Nie jeden raz zdarzyło się, ze światło słoneczne wybudziło kogoś z błogiego snu. Innym razem światło słoneczne jest bardzo ostre, które uniemożliwia swobodne oglądanie telewizora lub ekranu komputera albo po prostu raziło w oczy.

Zaciemniające rolety, czym są

Szukając ratunku na zbyt dużą ilość wpadającego światła można trafić na zaciemniające rolety okienne, które zapewnią skuteczną ochronę wnętrza. Nie tylko przed niepożądanym naświetleniem ale także przed nagrzaniem mieszkania. Dzięki czemu można cieszyć się przyjemnym chłodem. Rolety okienne pełnia kilka istotnych funkcji. Zaczynając od podstawowej funkcji ochrony przed słońcem i kończąc na pięknym elemencie dekoracyjnym.

Poprawa jakości snu

Okazuje się, ze takie rolety okienne Sosnowiec poprawiają jakość snu. Przede wszystkim dzięki temu, że słońce nie wybudzi przed wcześnie z snu jak i reguluje uczucie duszności. Każdy zna to uczucie duszności kiedy pomieszczenie nagrzeje się za bardzo, temperatura potrafi skoczyć do wysokich stopni. Rolety zaciemniające skutecznie ochronią przed tym zjawiskiem. Podczas wieczoru, będą zapewniały komfortowa i kameralną atmosferę i dadzą poczucie bezpieczeństwa, nikt nie będzie mógł zaglądać do okien. Nie należy zapominać ze księżyc w pełni, lampy miejskie czy neony mogą skutecznie zakłócić wydzielanie melatoniny, niezbędnej dla zdrowego snu.

Wybór rolet zaciemniających

Producenci oferują szeroki wybór kolorystyczny i materiałowy rolet okiennych. Wybierając odpowiedni dla siebie, należy zastanowić się, do jakiego pomieszczenia jest przeznaczona. Do każdego pokoju będzie potrzebna inna i nie chodzi tylko o kolor, ale i o potrzeby. W pokoju dziecięcym najlepiej wybrać tkaninę, która zapewni idealną atmosferę do drzemki w ciągu dnia. W sypialni najlepiej sprawdzi się materiał o mniejszej przepuszczalności światła.  Jeżeli jest wyznaczony pokój jako gabinet, w którym na bieżąco się pracuje najlepiej jest wybrać rolety okienne wykonane z materiałów odbijających promienie słoneczne. Uchronią przed refleksami na monitorze komputera. W takim przypadku można dopasować kolor rolety do wystroju gabinetu, ponieważ każda antyrefleksyjna roleta sprawdzi się idealnie. Salon lub jadalnia mogą posiadać rolety z materiału przepuszczające światło, transparentne. Roleta świetnie rozświetli i udekoruje wnętrze. Do łazienki lub kuchni zalecane są rolety okienne z tkanin, które są odporna na wilgoć czy pleśń.

Trwałość i funkcjonalność – czyli na co zwrócić uwagę

Rolety tego typu dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu swobodnie można je dopasować do aranżacji całego wnętrza, a jednocześnie znakomicie prezentują się na zewnątrz. Niezależnie od odcienia, oferują pełne zaciemnienie i szereg praktycznych rozwiązań. Napięcie boczne w postaci żyłek prowadzących utrzymuje je w odpowiedniej pozycji, nawet podczas uchylenia okna. Napinacz łańcuszka zapobiega jego splątaniu. Mechanizm z funkcją Multi Stop daje możliwość dowolnego ustawiania poziomu rozwinięcia rolety, a jednocześnie zapewnia jej bezawaryjne działanie.

Konfigurując idealną roletę zaciemniającą w 100%, nie zapomnij o zwróceniu uwagi na powyższe atrybuty. Wybieraj także produkty o łatwej, bezinwazyjnej technice montażu, która uchroni ramy okienne przed niepotrzebną ingerencją.