Zabudowa kuchenna z mikrocementu. Czy Ciebie również zachwyci?

mikrocement w kuchni

Mikrocement można wykorzystać nie tylko na podłogach czy ścianach, ale również i w samej zabudowie kuchennej. Świadczą o tym chociażby zdjęcia rezydencji pod Warszawą, gdzie mikrocement, wraz ze stylowym drewnem, zdecydowanie króluje we wnętrzu. Z tego materiału została wykonana okładzina wyspy kuchennej, blatów oraz korpusów mebli.

Prezentowana realizacja wykonana została w styczniu. Wcale nas to nie dziwi – początek roku to moment, kiedy całkiem sporo osób decyduje się na odświeżenie mieszkania. Tak się stało również i w tym przypadku. Uzyskany, fantastyczny efekt przerósł najśmielsze oczekiwania właścicieli. Udało się go uzyskać jednemu z naszych wykonawców, firmie ART Mikrocement. Do wykonania projektu wykorzystano  szary mikrocement MEDIUM (w kolorze z naszej palety  1/4 według NCS S 3500-N).

mikrocement w kuchni

Właściciele mieszkania zdecydowali się na duet drewna i wspomnianego mikrocementu. Jak widać, materiały te doskonale prezentują się w swoim towarzystwie i tworzą razem – tak naprawdę – połączenie idealne. Warto zwrócić uwagę na to, że mikrocementem zostały wyłożone nie tylko poszczególne elementy zabudowy, ale także ściany między oknem a blatami, które tworzą w ten sposób jedna całość. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą przekonać się do fug.

mikrocement w kuchni

W kuchni centralne miejsce zajmuje stylowa, dopracowana w każdym calu wyspa kuchenna, której bryła rozciąga się aż na kilka metrów. Pokryta mikrocementem, pełni tylko funkcję miejsca, w którym można spotkać się w gronie rodziny lub przyjaciół. Można ją również potraktować jako funkcjonalny blat roboczy.

mikrocement w kuchni

Surowość form i barw mikrocementu zostały pięknie złagodzone przez drewniane stołki oraz wykonane z tego samego materiału fronty mebli. Dzięki temu – mimo że we wnętrzu dominują odcienie szarości – jest ono zaskakujące ciepłe i przytulne. Sporo uroku wnoszą do niego także rośliny, brązowa patera o fantazyjnym kształcie, rząd beżowych lamp o lekko opływowych formach, jak również i sama drewniana podłoga.

mikrocement w kuchni

Czy warto wykorzystać mikrocement w kuchni?

Mikrocement to materiał, który doskonale zda egzamin w kuchni – na podłogach, ścianach, ale też blatach czy okładzinach szafek. Jego atutem jest niezwykła plastyczność, dzięki czemu można go dopasować do wielu stylów i form. Odpowiednio zaaplikowany, będzie cechował się dużą odpornością na wilgoć oraz zabrudzenia. Nic się zatem nie stanie, gdy wylejesz na niego kawę, herbatę lub wino.

Jeśli chodzi o same blaty z mikrocementu, nie tylko wspaniale się prezentują, ale są przy okazji bardzo funkcjonalne. Materiał ten pozwoli Ci zyskać idealnie gładką i wytrzymałą powierzchnię, którą łatwo jest utrzymać w czystości – wystarczy do tego woda oraz ogólnodostępne łagodne środki czystości, najlepiej z neutralnym pH.

Mikrocement w ASD Studio

Marzysz o kuchni z mikrocementu jak na powyższych fotografiach? A może masz własny pomysł na wnętrze z mikrocementem? Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś „tak”, przypadnie Ci do gustu asortyment naszego sklepu. W ofercie znajdziesz nie tylko mikrocement, ale i inne produkty i podstawowe narzędzia, które przydadzą się podczas aplikacji tego materiału. Masz jakieś pytania? Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami!