Przydatne akcesoria meblowe

dom

Umiejętnie zaaranżowane wnętrza powinny być estetyczne i funkcjonalne. W celu uzyskania tego efektu warto zainwestować w przydatne dodatki pozwalające na oszczędzenie sporej ilości przestrzeni. Przedstawiamy akcesoria meblowe, które pomogą odmienić oblicza wielu pomieszczeń.

Oszczędność miejsca w kuchni

Umiejętnie zaaranżowana kuchnia wiąże się z zagospodarowywaniem wolnych przestrzeni pomiędzy meblami. Takie podejście pozwala na uzyskanie przestrzeni mogącej pomieścić dużą ilość niezbędnych przedmiotów lub produktów żywnościowych. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem okażą się być szuflady cokołowe. Jest to sposób na przechowywanie płaskich garnków, patelni, puszek, kuchennych tekstyliów lub ściereczek. Proponowana opcja pozwala na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w szczególności w kuchniach o niewielkim metrażu. Szuflady cokołowe mogą występować w wariantach o różnej wysokości, która może wynosić od 10 do ponad 20 centymetrów. Wielkość tego parametru zależy od ilości miejsca w posiadanym cokole.

Funkcjonalny przedpokój

Przedpokój stanowi frontalne pomieszczenie każdego mieszkania. Z tego powodu warto zadbać, aby było estetyczne i ergonomiczne. Dobrym sposobem na uzyskanie tego efektu jest zastosowanie przydatnych dodatków jakimi są wieszaki panelowe do przedpokoju. Ten uniwersalny element przedpokoju będzie zwracał uwagę gości oraz domowników. Należy pamiętać, aby stanowił uzupełnienie stylu wykorzystanego w pomieszczeniu. W przeciwny razie będzie wprowadzał nieład i nieestetyczny efekt końcowy. Akcesoria meblowe, takie jak wieszaki do przedpokoju pozwalają na przechowywanie kurtek, toreb, szalików oraz parasolek. Długość paneli jest zależna od metrażu pomieszczenia i preferencji korzystających z niego domowników.

Nóżki meblowe

Omawiając funkcjonalne akcesoria meblowe nie sposób nie wspomnieć o nóżkach z regulacją wysokości. Ich zastosowanie pozwala na utrzymanie pomieszczeń w czystości. Wyżej ustawione meble dają możliwość pozbycia się niechcianego kurzu i drobnoustrojów. Stopki regulowane wykonane z trwałych materiałów charakteryzują się wysokim udźwigiem sięgającym do paruset kilogramów. Te praktyczne rozwiązanie zmniejsza ryzyko uszkodzenia bądź odkształcenia drewnianej podłogi, dywanu lub wykładziny. Dzięki tego rodzaju nóżkom przesuwanie mebli staje się o wiele prostsze, co ułatwia codzienne sprzątanie lub wykonywanie drobnych remontów. Stopki regulowane w kuchni zapewniają większą ilość przestrzeni na przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów.