Dlaczego warto zamieszkać na Wilanowie?

Nowe domy na Wilanowie

Wilanów uchodzi za jedną z najbardziej prestiżowych dzielnic stolicy. Zakup domu właśnie w tej części Warszawy daje możliwość zarówno pracy w centrum, jak i mieszkania w otoczeniu zieleni. To jednak nie wszystkie powody, dla których nieruchomości warto poszukać właśnie na lewym brzegu Wisły.

Niska zabudowa, zieleń i poczucie bezpieczeństwa

Wilanów na tle pozostałych dzielnic Warszawy wyróżnia się dominacją niskiej zabudowy. Deweloperzy występują o pozwolenia głównie na budowę domów jednorodzinnych i kameralnych osiedli, zapewniając w ten sposób komfort i prywatność przyszłym mieszkańcom. W rezultacie Wilanów to elegancka i zadbana część stolicy. W wielu rankingach plasuje się ona wysoko, także pod względem bezpieczeństwa – mieszkańcy doceniają zarówno ciszę, jak i możliwość obcowania z przyrodą.

Nowe domy na Wilanowie – podobnie jak te wybudowane przed laty – otoczone są naturalnie wkomponowanymi w tkankę miejską terenami zielonymi. Bliskość malowniczych parków, ogrodów i połaci zieleni sprzyja aktywnemu wypoczynkowi, bez względu na porę roku. Zakup nieruchomości w tej części Warszawy daje możliwość korzystania z zalet życia w mieście i odpoczynku wśród natury. Tego – w takim stopniu jak Wilanów – nie oferuje żadna z pozostałych dzielnic stolicy.

Miasteczko Wilanów i dobra komunikacja z centrum

W zachodniej części dzielnicy, na terenie niemal 170 hektarów, powstało wielokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach Miasteczko Wilanów. Idea była prosta – stworzyć samowystarczalne osiedle o różnych funkcjach – tzw. miasto w mieście. Aktualnie do użytku oddane zostały już wszystkie planowane budynki mieszkalne oraz drogi. Do dyspozycji mieszkańców pozostają liczne punkty usługowo-handlowe, restauracje i kawiarnie. Na terenie Miasteczka działają też przychodnie i prywatny szpital. To wszystko powoduje, że dzielnica nie jest jedynie „sypialnią” Warszawy. Do tego trzeba dodać coraz lepsze skomunikowanie Wilanowa z pozostałymi rejonami miasta.

Budowa Miasteczka Wilanów korzystnie wpłynęła na rozwój infrastruktury komunikacyjnej tej dzielnicy. Jeszcze kilkanaście lat temu odstawała ona od innych części Warszawy. To jednak się zmieniło i dziś mieszkańcy mogą szybko dojechać do centrum zarówno własnym samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej. W skład tej drugiej wchodzą zarówno dzienne, jak i nocne linie autobusowe. W planach jest także budowa linii tramwajowej.

Nowe miejsca pracy i bogata oferta edukacyjna

Wilanów wciąż się rozwija, a plany zagospodarowania przestrzennego przewidują, że w tej części Warszawy będą powstawać nie tylko kolejne domy, ale również zabudowa biurowa. Aktualnie większość przestrzeni biurowej znajduje się na terenie Wilanów Office Park. Ponieważ na terenie dzielnicy łącznie jest ponad 12 tys. miejsc pracy, to część mieszkańców wcale nie musi dojeżdżać do centrum stolicy, oszczędzając dzięki temu sporo czasu.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego Wilanów to dobre miejsce do życia dla rodzin z dziećmi – mowa o ofercie edukacyjnej. Na terenie dzielnicy działają żłobki i przedszkola. Nie brakuje też prywatnych szkół, które – obok standardowego programu – proponują także liczne zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów. Część z funkcjonujących na Wilanowie placówek to szkoły międzynarodowe, np. British Primary School of Wilanow czy Międzynarodowa Szkoła Europejska.