Czy warto inwestować w sprzęt do zabudowy?

sprzęt do zabudowy

Chcesz, by Twoja kuchnia była prosta i minimalistyczna? Jako przestrzeń, w której toczy się duża część życia rodzinnego może być ona trudna do zagospodarowania w taki sposób. Warto jednak wyposaż ją tak, by spędzany w niej czas sprawiał przyjemność. Chociaż pozornie może się wydawać mało przytulna, to zabudowana elektronika kuchenna gwarantuje nowoczesny wygląd. Ponadto może ona podkreślić indywidualny charakter Twojego mieszkania. Zastanawiasz się, czy zabudowana kuchnia sprawdzi się w Twoim przypadku? Pozwól, że rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Płyta gazowa czy indukcyjna?

Jeśli chcesz, by Twoja kuchnia wyglądała jak z najnowszego katalogu, zadbaj przede wszystkich o to, by łatwo było ją wyczyścić. A jeśli kiedykolwiek przyrządzałaś jedzenie doskonale wiesz, jak łatwo można zachlapać zupą lub sosem blat kuchenki. I jak trudno jest go później doczyścić. Masz już dość żmudnego szorowania przestrzeni między palnikami? Sprawdź płyty indukcyjne do zabudowy w Neo24, dostępne pod tym linkiem https://www.neo24.pl/agddozabudowy/plytydozabudowy.html. Tę płaską, gładką powierzchnię wyczyścisz w kilka minut – wystarczy do tego ręcznik papierowy lub bawełniana ściereczka i odpowiedni środek do czyszczenia.

Wentylacja i dyskrecja – zabudowany okap kuchenny

Skoro mowa o gotowaniu, nie możemy zapominać o tym, że w nowoczesnej kuchni warto zainstalować wywietrznik. Niektóre zapachy są w stanie wprawić nas w przyjemny nastrój – kto nie lubi zapachu piernika w połowie grudnia? Nie znaczy to jednak, że zapach smażonej ryby powinien unosić się w naszym domu po wigilijnym obiedzie. Wśród okapów do zabudowy bez problemu znajdziesz urządzenia, które łatwo wkomponujesz w znajdującą się nad płytą grzewczą zabudowę.

Przechowuj pyszności w ukrytej lodówce

Wolnostojąca chłodziarka niewątpliwie ma swoje zalety – jeśli odpowiednio dobierzesz ją do pozostałego wyposażenia, z pewnością będzie pełniła funkcję dekoracyjną. Co jednak zrobić, jeśli do Twoich wymarzonych mebli lodówka po prostu nie pasuje? Świetnym rozwiązaniem jest ukrycie jej wewnątrz kuchennej szafki. Dzięki temu zabudowa będziesz utrzymana w jednolitej stylistyce, a Twoi goście będą mogli zachwycać się urodą oryginalnej kuchennej zabudowy.

Piekarnik w zasięgu ręki

Tradycyjny, wolnostojący piekarnik znajduje się pod palnikami lub płytą kuchenki. Oznacza to, że wyjmując z niego ciasto lub zapiekankę, musisz się schyli. Co więcej, starsze modele piekarników nie posiadają zabezpieczeń, a więc nawet małe dziecko bez trudu otworzy drzwiczki w trakcie pieczenia. Wygodniejszy i bezpieczniejszy jest piekarnik zabudowany. Umieścisz go na dowolnej wysokości, co oznacza, że projektując zabudowaną kuchnię marzeń możesz zadziałać tak, by nigdy więcej nie schylać się, by sprawdzić postęp pieczenia. Wybierz piekarnik do zabudowy z zabezpieczeniem przed otwieraniem i ciesz się bezpieczeństwem najmłodszych członków rodziny.