Zalety i wady garaży z blachy oraz ich zastosowanie

garaże blaszane

Znajdujące się na posesji sprzęty, maszyny, urządzenia, pojazdy i inne przedmioty musimy gdzieś przechowywać. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z ich szybszym niszczeniem i nawet kradzieżą. Z pomocą przychodzą garaże z blachy, na postawienie których nie trzeba mieć specjalnego zezwolenia. Dają one spore możliwości, a ich zakup nie obciąży nadmiernie naszego budżetu.

Czas poznać zalety garaży blaszanych i ich szerokie zastosowanie:

Garaże blaszane to zdecydowanie tańsze, szybsze i prostsze rozwiązanie niż budowa tego tradycyjnego murowanego. Nie trzeba zawracać sobie głowy żadnymi materiałami, bo otrzymujemy gotowy produkt, który powstaje na hali produkcyjnej. Przywozi się go w wyznaczone miejsce, po czym ekipa doświadczonych fachowców sprawnie i szybko dokonuje montażu. Kolejną zaletą będzie to, że w przypadku blaszaków łatwo oszacujemy budżet, gdyż znamy całkowity koszt inwestycji jeszcze przed postawieniem konstrukcji. Inwestorzy bardzo cenią sobie oszczędność czasu i pieniędzy, ale można też liczyć na mobilność. Zamontowany już garaż w każdej chwili rozbierzemy i przeniesiemy lub przetransportujemy na inną działkę. Blaszaki mogą wyglądać bardzo estetycznie, w zależności od tego, z jakiego materiału zostały wykonane. Te najtańsze z blachy ocynkowanej rzeczywiście nie prezentują się zbyt ładnie, ale mamy też konstrukcje akrylowe czy nawet z blachy drewnopodobnej. Przebierać można w kolorach i stylach wykończenia. na stronie https://www.maritom.pl/ można zobaczyć przykładowe projekty tego typu.

Blaszaki mają też pewne wady, które dotyczą przede wszystkim tych najtańszych, standardowych modeli. Jak wiadomo, metal jest bardzo dobrym przewodnikiem ciepła, więc taka zwykła blacha bardzo mocno i szybko się nagrzewa, przez co temperatura w garażu osiąga wysoką temperaturę. Z kolei zimą trzeba liczyć się ze spotęgowanym zimnem, łącznie z przemarzaniem. Z pewnością nikt nie będzie przyjemnie spędzać czasu w takim wychłodzonym lub rozgrzanym blaszaku. Można oczywiście uniknąć tego typu problemów, jeśli kupimy lepszej jakości garaż, w którym zastosowano nowoczesne technologie izolacyjne. Jeśli fundusze na to pozwalają, to można nawet wybrać blaszaka z ogrzewaniem. Trzeba też mieć na uwadze to, że niewłaściwie postawiony garaż będzie mało stabilny, może nie przetrwać silnej burzy i wichury.

Zastosowanie garaży blaszanych

Blaszaki mogą służyć nie tylko do przechowywania samochodu, ale też jako budynek gospodarczy, miejsce do składowania zabawek, domowy magazyn, parking dla maszyn, wiata śmietnikowa, warsztat. Garaż blaszany świetnie sprawdzi się na placu budowy do przechowywania narzędzi, urządzeń, maszyn i materiałów budowlanych.