Zadbane ostrza zagwarantuje Ci stojak na noże. Jak go wybrać?

stojak na noże

Jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni, czyli noże. Żaden kucharz nie wyobraża sobie bez nich codziennego funkcjonowania. Bez nich trudno jest przygotować jakikolwiek posiłek, nawet śniadanie! Muszą one być zawsze w świetnym stanie, aby gotowanie było prawdziwą przyjemnością, a w tym pomoże blok na noże. Jak go wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka różnych propozycji, które ułatwiają przechowywanie noży. Niektóre osoby decydują się na trzymanie ich po prostu luzem w szufladzie. Na wstępie należy zaznaczyć, że nie jest to najlepszy pomysł. W ten sposób ostrza mogą się łatwo tępić, a tym samym stracą swoją przydatność i funkcjonalność. Na szczęście w sklepach można znaleźć ciekawe rozwiązania, które są nie tylko praktyczne, ale także bardzo estetyczne i mogą stanowić ozdobę każdej kuchni.

Blok do noży to strzał w dziesiątkę

Zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie, które spotyka się w polskich domach to noże w bloku. Jest to świetna propozycja dla osób, którym zależy na wygodzie użytkowania, a także ochronie ostrzy przed uszkodzeniem. Tego typu stojak do noży to geometryczna bryła, w środku której znajduje się miękka gąbka. Musi ona być stabilna, aby zapewnić bezpieczeństwo i odpowiednią ochronę ostrzom. Jest to praktyczne rozwiązanie, które sprawdza się również w niewielkich kuchniach, gdzie blat nie jest zbyt okazały. W sklepach można kupić całe zestawy, w których znajdują się również odpowiednie dopasowane do całości noże. Tego typu geometryczne bryły są produkowane w różnych kolorach, co sprawia, że bez trudu możesz je dopasować do konkretnego wnętrza, niezależnie od stylu, jaki w nim panuje. W sklepie internetowym MSell24h znajdziesz ciekawe propozycje bloków na noże, które cieszą się dużym uznaniem oraz niezawodnością. Ponadto są bardzo stylowe!

Stojak do noży w innym wydaniu

Noże kuchenne w bloku cieszą się sporą popularnością, jednak część osób decyduje się również na wybór innych stojaków. Może on być, na przykład magnetyczny. Najczęściej jest on wyprodukowany z lakierowanej płyty, która jest pokryta magnetyczną warstwą. Tego typu wieszaki najczęściej montuje się na kuchennych ściankach pomiędzy szafkami. Jest to również praktyczne rozwiązanie, ponieważ powłoka magnetyczna jest łatwa do utrzymania w czystości, a ponadto wyróżnia się właściwościami antybakteryjnymi. W tym przypadku również można znaleźć kilka różnych wariantów kolorystycznych, choć najpopularniejszy jest zdecydowanie czarny.

W sklepie internetowym MSell24h kupisz stojak na noże, który będzie nie tylko stabilny, ale przede wszystkim zapewni Twoim ostrzom maksimum bezpieczeństwa. Noże nie będą się tępił, ani szczerbić. Ponadto blok dostępny w ofercie nie zajmie wiele miejsca na Twoim kuchennym blacie, za to znacznie ułatwi codzienne gotowanie. To właśnie z takich rozwiązań korzystają najlepsi szefowie kuchni na całym świecie.