Wygodny materac a zdrowy i komfortowy sen

materac

Materac to produkt, który został stworzony z myślą o tych osobach, które to chcą zapewnić sobie zdrowy i komfortowy sen. Decydując się na zakup, warto wybrać taki, który w pełni spełni nasze oczekiwania. Jak wybrać dobry materac?

Wygodny materac a zdrowie człowieka

Każdy przeciętny człowiek śpi około ośmiu godzin na dobę. Podczas snu każdy organizm się regeneruje, mięśnie się rozluźniają, a nerwy uspokajają.

W związku z tym niezwykle ważny jest dobór właściwego materaca. Jeśli będzie on odpowiedni, to wówczas można zapewnić swemu organizmowi właściwą regenerację sił, a kondycja kręgosłupa jest dobra przez długie lata.

Twardy, czy miękki – jaki wybrać materac?

Każdy materac powinien być odpowiednio dopasowany do wzrostu oraz wagi ciała użytkownika. Decydując się na zakup warto pamiętać o tym, że dobrze dobrany materac nie powinien być ani zbyt twardy, ani też zbyt miękki. Odpowiednio dobrany materac powinien idealnie dopasowywać się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Wybrany model powinien też być co najmniej 20 centymetrów dłuższy od osoby, która to będzie na nim wypoczywała.

Poza budową ciała ważnym wyznacznikiem podczas wyboru twardości materaca jest pozycja, jaką przyjmujemy najczęściej podczas snu. Osoby, które to lubią wypoczywać na boku powinny zaopatrzyć się w taki materac, który to elastycznie dopasowuje się do poszczególnych partii ciała. Ramiona i biodra powinny być zawsze nieco zagłębione w materacu, a kręgosłup powinien przyjmować zawsze linię prostą.

Niezawodne materace lateksowe, sprężynowe i piankowe

Podczas zakupu warto także zwrócić szczególną uwagę na wypełnienie materaca. Do wyboru każdego klienta są:

– materace kieszeniowe, które są wykonane ze sprężyn kieszeniowych połączonych cienkim woreczkiem tkaninowym. Im materac posiada więcej sprężyn, tym istnieje więcej punktów podparcia, a komfort snu jest wyższy;

– materace lateksowe – w których to znajduje się pianka lateksowa otrzymywana w wyniku łączenia lateksu syntetycznego z mleczkiem drzewa kauczukowego. Tworzywo to charakteryzuje się wysoką trwałością oraz elastycznością punktową, dzięki czemu materac taki doskonale dopasowuje się do kształtów ciała i gwarantuje wysoką higienę snu;

– materace piankowe – a więc wykonane z wysokiej jakości pianki poliuretanowej czy też nowoczesnej pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej. Ostatnia z nich zwiększa zawsze swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. Przejmując ciepło, ciało doskonale dopasowuje się do powierzchni materaca.
Z kolei pianka wysokoleastyczna charakteryzuje się dużą elastycznością, a materac taki potrafi służyć niezawodnie przez długie lata.

Artykuł powstał we współpracy z https://expertsnu.pl