Jakie rolety kupić w przypadku plastikowych okien?

roleta

Zdecydowana większość osób ma w swoich domach okna plastikowe, które wybierane są ze względu na swoją lekkość, przystępną cenę, łatwość w czyszczeniu, dobrą termoizolację. Praktyczną dekoracją okna są rolety, które powinny być dobrane w oparciu o indywidualne potrzeby i preferencje domowników, wystrój wnętrza i przeznaczenie pomieszczenia. Dostępne są różne rodzaje rolet, które różnią się kolorystyką, wzornictwem, wymiarami, sposobem montażu, dodatkowymi elementami.

Rolety do okien plastikowych – sprawdź optymalne rozwiązania


Rolety wewnętrzne idealnie nadają się do plastikowych okien. Do wyboru mamy nie tylko klasyczne rolety wykonane z jednolitej tkaniny i zakończone obciążnikiem w postaci drewnianej deski, sterowane sznurkiem czy łańcuszkiem z koralików. Ciekawą alternatywą są rolety rzymskie, które posiadają charakterystyczne marszczenia, gdy się je zwija. Praktyczne jest to, że materiał tych rolet może być prany. Przebierać można w tkaninach, przez co możliwe jest dopasowanie ich to bieżącej aranżacji wnętrza. Rolety rzymskie montuje się w bardzo prosty sposób – do sufitu, ściany lub bezinwazyjnie do ramy okna. Bardzo ciekawie wyglądają też rolety plisowane, które pozwalają na odsłonięcie dowolnej części szyby. Jeśli szukamy ekonomicznego rozwiązania, warto postawić na rolety mini. Przebierać można w bogatej i zróżnicowanej gamie kolorystycznej.


Sporą popularnością od paru lat cieszą się na oknach rolety typu dzień-noc. Są to rolety tekstylne, ale od tych zwykłych odróżniają je podwójne tkaniny, między którymi znajduje się przerwa. Można porównać je w pewnym stopniu do żaluzji, ale są dużo bardziej praktycznym i dekoracyjnym rozwiązaniem. Za ich pomocą możliwe jest swobodne regulowanie ilości wpadającego do środka światła. Jeśli kwestia estetyki jest dla nas bardzo istotna, to warto pomyśleć nad inwestycją w rolety w kasecie, w przypadku których wał jest ukryty. Takie rolety przykręca się do listew przyszybowych lub przykleja do ramy okiennej. Miłośnicy egzotycznego wystroju mogą pozwolić sobie na zakup rolet bambusowych, które wniosą do wnętrza nutkę orientalności.

Artykuł powstał we współpracy z rolmajster.pl – rolety okienne