Szklane balustrady – prawdziwy hit ostatnich sezonów

szklane balustrady

Jeszcze do niedawna szklane balustrady można było spotkać jedynie w biurowcach i miejscach użyteczności publicznej. Z czasem zaczęto doceniać to uniwersalne rozwiązanie również w prywatnych domach mieszkalnych, blokach i kamienicach. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ szklane balustrady są nowoczesne, estetyczne oraz minimalistyczne, dzięki czemu pasują do wielu elewacji. Podpowiadamy co zrobić, aby efektownie zaaranżować balkon, taras lub schody ze szklanymi balustradami!

Ponadczasowy balkon ze szklaną balustradą

Balustrady balkonowe ze szkła mają wiele zalet. Przede wszystkim doskonale komponują się z wieloma elewacjami budynków, a także nie ograniczają ilości światła w pomieszczeniach i widoczności z okna. Dzięki temu są szczególnie chętnie wykorzystywane na balkonach z malowniczym widokiem na góry, jezioro, las lub morze. Ze względu na łatwe utrzymanie czystości są jednak również wykorzystywane w miastach.

Aby w pełni cieszyć się tego typu konstrukcjami, należy zadbać o ich odpowiednie zamontowanie za pomocą uchwytów zaciskowych do szkła. Sprawdzone, estetyczne, a przede wszystkim bezpieczne modele znaleźliśmy na https://gigastal.pl/uchwyty-do-szkla-i-mocowanie-do-szyb-i-balustrad-c-1.html

Istnieje kilka ciekawych pomysłów na aranżację szklanych balustrad. Wykorzystywane materiały są na tyle trwałe, że z powodzeniem można na nich zawiesić skrzynki i doniczki z kwiatami ozdobnymi, a także uprawiać zioła. Dzięki temu są zawsze pod ręką, kiedy przygotowujesz aromatyczne potrawy. Na etapie zamówienia możesz zdecydować się również na specjalne okleiny odporne na zmienne warunki atmosferyczne lub szlifowane wzory. Powinny być one dopasowane do elewacji budynku, aby wspólnie tworzyły estetyczną całość.

Praktyczny taras ze szklaną balustradą

Taras to serce każdego domu w okresie wiosenno-letnim. To właśnie tutaj chętnie spożywamy posiłki, odpoczywamy, grillujemy i spotykamy się z bliskimi. Doskonałym sposobem na oddzielenie powierzchni tarasu od ogrodu jest zainstalowanie szklanej balustrady. Z jednej strony można na niej zamontować wspomniane już doniczki z roślinami, z drugiej natomiast za pomocą haczyka powiesisz tutaj koszyczek na sztućce, serwetki lub klamerki do wieszania prania.

Szklana balustrada na tarasie pozwala też uniknąć wizyt nieproszonych gości jak czworonogi z sąsiedztwa, czy dzikie zwierzęta. Ma to szczególnie istotne znaczenie na posesjach, które nie posiadają ogrodzenia.

Bezpieczne schody ze szklaną balustradą

Wewnętrzne schody ze szklaną balustradą to doskonałe uzupełnienie pomieszczeń w stylu nowoczesnym i glamour. W zależności od swoich potrzeb i upodobań możesz postawić na transparentną balustradę lub wybrać mleczne szkło. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie ozdobnych naklejek, które nadadzą charakteru każdemu pomieszczeniu.

Szklana balustrada stanowi również wdzięczną podstawę dla świątecznych dekoracji – lampek, wianków oraz girland. Na stopniach możesz też ustawić świece w osłonie, dzięki czemu płomienie nadadzą całości przytulnego i romantycznego klimatu.