Sposób na znalezienie dobrego dekarza

Sposób na znalezienie dobrego dekarza

Specjaliści z zakresu dekarstwa to jedni z bardziej poszukiwanych fachowców na rynku budowlanym. Wszystko przez to, że cały czas niewiele osób decyduje się na taką drogę i wybiera edukację w tym kierunku. Co więcej, taki stan rzeczy tonie tylko domena naszego rodzimego podwórka. Podobne trendy panują bowiem na całym Starym Kontynencie. Nikogo nie dziwi już więc to, że dobry dekarz ma szansę na naprawdę wysokie zarobki.

Dużo można zapłacić każdemu. Jednak na co zwrócić uwagę podczas wyboru ekipy, aby wysoka cena szła również w parze z odpowiednimi kompetencjami? Tego właśnie dowiesz się z poniższego artykułu.

Po pierwsze cena

Choć kryterium związane z koszykami jest jednym z ważniejszych aspektów, na który niemal każdy z nas musi zwrócić uwagę, bezwzględnie należy mieć na uwadze fakt, że wybranie najtańszej oferty niestety nie musi iść w parze z zadowalającą jakością. Ostrożnie należy więc podchodzić do specjalistów, którzy proponują dziwnie niską stawkę czy zaniżoną ofertę. Najczęściej może to jedynie oznaczać co najwyżej krótkotrwałe oszczędności, a w dłuższej perspektywie może wiązać się nawet z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Szczególnie gdy wyjdzie na jaw, fachowcy dla uzyskania niskiej ceny usługi wybrali materiały niskiej jakości, czy zwyczajnie nie posiadali wymaganego doświadczenia i teraz ktoś inny musi po niej poprawiać.

Po drugie kwalifikacje

Potwierdzone doświadczenie i kwalifikacje to kluczowe kryteria, którymi przede wszystkim należy się kierować gdy dokonujemy wyboru najlepszego dekarza. Pamiętajmy jednak, że same słowa ze strony zainteresowanego to oczywiście jedno. Aby mieć jednak pewność, że rzeczywiście mamy do czynienia z ekspertem warto poprosić o referencje, na przykład w formie rekomendacji od poprzednich inwestorów. Idealnym rozwiązaniem jest również skorzystanie z ekipy z polecenia, co do której efektów pracy możemy mieć pewność. Istotnym elementem jest również posiadanie właściwego zaplecza technicznego np. w postaci giętarki czy windy dekarskiej. Dzięki nim zdecydowanie łatwiej będzie wykonać części prac .

Po trzecie materiały

Wybór specjalisty to jednak jeszcze nie wszystko. Tuż po jego dokonaniu często pojawia się bowiem kluczowe pytanie – ile to wszystko będzie kosztować? Tak naprawdę elementów decydujących o całkowitym koszcie jest wiele. Główny z nich to powierzchnia dachu, która wprost proporcjonalnie przekłada się na ilość potrzebnego materiału. Ceny tego ostatniego również są rożne. Dodatkowo należy liczyć się z tym, że niestandardowy kształt dachu najczęściej oznacza dodatkowe wydatki. Bez względu jednak na to z jaką inwestycją ostatecznie będziemy musieli się liczyć, zawsze należy podpisać umowę z wykonawcą.