Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi garażowe dwuskrzydłowe?

Drzwi garażowe dwuskrzydłowe są tradycyjną konstrukcją, która nadal jest chętnie wybierana – m.in. z uwagi na przystępną cenę i znikomą awaryjność. Ty również rozważasz montaż takiej konstrukcji w swoim garażu? Sprawdź, czym kierować się przy wybieraniu odpowiedniego modelu drzwi.

Drzwi garażowe dwuskrzydłowe – co za nimi przemawia?

Drzwi garażowe dwuskrzydłowe to te, które otwierają się tradycyjnie, na boki. Najczęściej są obsługiwane manualnie. To bardzo prosta, solidna konstrukcja, która dodatkowo wyróżnia się dobrą ceną. Dlatego nadal ma ona duże grono zwolenników.

Warto pamiętać, że drzwi garażowe dwuskrzydłowe wcale nie muszą być wykonane z drewna, w stylu retro, ani też z „gładkiej blachy”. Dostępne są też modele o eleganckim wykończeniu drewnopodobnym lub np. w designerskim odcieniu z palety RAL – wyjaśnia ekspert firmy BramTECH, która specjalizuje się w produkcji bram garażowych.

Jak wybrać odpowiednie drzwi garażowe dwuskrzydłowe?

Chociaż konstrukcja drzwi garażowych dwuskrzydłowych jest prosta, to już wybór konkretnego modelu rozwieranej bramy garażowej – niekoniecznie. Oto, na co należy zwrócić uwagę, aby dobrać możliwie najlepszą opcję.

drzwi garażowe dwuskrzydłowe

Garażowe drzwi dwuskrzydłowe wcale nie muszą wyglądać jak te w przemysłowych garażach. Dostępne są także bardziej eleganckie i nowoczesne wzory.

Drzwi garażowe dwuskrzydłowe – ocieplane czy nie?

Ocieplenie dwuskrzydłowej bramy garażowej jest zdecydowanie wskazane. Dobra termoizolacja to sposób na zapewnienie pojazdowi znajdującemu się w garażu, a także innym składowanym rzeczom optymalnych warunków. Zarówno zimą, w bardzo mroźne dni, jak również w środku upalnego dnia. Wówczas również dodatkowa warstwa ocieplenia stanowi ochronę – tym razem przed ciepłem.

Wymiar ma znaczenie

Drzwi garażowe dwuskrzydłowe muszą przede wszystkim pasować do światła bramy garażu. Co jednak, jeśli jesteś na etapie projektowania całej konstrukcji? Wówczas warto się zastanowić, jak duża przestrzeń jest Ci potrzebna. Standardowe bramy są wysokie na 200-260 cm, a szerokie na 200-250 cm, w sytuacji gdy garaż ma mieścić jedno auto. Warto pamiętać, że wyższa brama może być potrzebna, jeśli masz vana lub korzystasz z bagażnika na dachu, natomiast większa szerokość przełoży się na bardziej komfortowy wjazd oraz wyjazd. Trzeba jednak wziąć poprawkę na ograniczenia, które stawia przestrzeń dostępna na garaż i realne potrzeby funkcjonalne.

Wzór dwuskrzydłowych drzwi garażowych

Dobrzy producenci oferują możliwość wykonania bramy rozwiernej w bardzo szerokiej palecie barw. Warto dopasować odcień i wzór np. do kolorystyki stolarki okiennej w domu lub do tonacji elewacji – tak, aby całość tworzyła spójną konstrukcję.

Drzwi garażowe dwuskrzydłowe – cena ma znaczenie

Cena jest istotnym czynnikiem przy dokonywaniu wyboru. Pamiętaj jednak, że brama garażowa to inwestycja na długie lata. Dlatego decydowanie się na najtańsze, ale niekoniecznie najbardziej funkcjonalne rozwiązanie wątpliwej jakości w perspektywie czasu może się przełożyć na wyższe koszty niż zakup wysokiej jakości drzwi garażowych dwuskrzydłowych na wymiar.

Decyzję o tym, jaką bramę garażową, warto też skonsultować z fachowcami – podpowiedzą oni, jakie będzie najbardziej optymalne rozwiązanie na Twoją posesję.