Słupki ogrodzeniowe ocynkowane – ciekawa alternatywa dla przęseł ogrodzeniowych

słupki ogrodzeniowe ocynkowane

Dziś coraz więcej osób, zmęczonych miejskim przepychem i problemami z sąsiadami w bloku, wraca do domów jednorodzinnych w poszukiwaniu ciszy i spokoju. Własny dom to jednak większe wydatki, a jednym z największych jest zainstalowanie ogrodzenia dookoła posiadłości – oczywistością jest, iż każdy ceni sobie prywatność.

Dziś coraz więcej osób, zmęczonych miejskim przepychem i problemami z sąsiadami w bloku, wraca do domów jednorodzinnych w poszukiwaniu ciszy i spokoju. Własny dom to jednak większe wydatki, a jednym z największych jest zainstalowanie ogrodzenia dookoła posiadłości – oczywistością jest, iż każdy ceni sobie prywatność. Murowane ogrodzenia czy przęsła ogrodzeniowe nie należą do najtańszych – a gdyby tak wykorzystać zamiennik w postaci słupków ogrodzeniowych cynkowanych?

Zalety słupków ogrodzeniowych ocynkowanych

Największą barierą przy stworzeniu wymarzonego ogrodzenia dookoła swej posiadłości jest oczywiście jego koszt, który nierzadko przekracza domowy budżet. Świetną alternatywą jest wykorzystanie słupków ogrodzeniowych ocynkowanych i ogrodzenia z siatki ogrodzeniowej. Nie ustępuje ono wyglądem typowym przęsłom metalowym, pozwala znacząco ograniczyć koszt całej inwestycji, a dodatkowo charakteryzuje się banalnie prostym montażem, który nie nadszarpnie dodatkowo budżetu.

słupki ogrodzeniowe ocynkowane

Sposoby montażu słupów ogrodzeniowych ocynkowanych

Zanim w ogóle przystąpimy do montażu, konieczne są prace przygotowawcze. Określić należy powierzchnię, którą chcemy ogrodzić, a co za tym idzie potrzebną długość siatki i odległości pomiędzy słupkami ogrodzeniowymi – w przypadku tego ostatniego, odległość powinna wynosić od 2 do 3 metrów, za średnią przyjąć więc można 2,5 metra. Po wyznaczeniu terenu i zakupieniu materiałów, przystąpić można do montażu.

Metod montażu słupków da się wyróżnić trzy. Można osadzić je bezpośrednio w ziemi, należy je jednak zabezpieczyć przed korozją i trzeba liczyć się z tym, że mogą nie być całkowicie stabilnie. Drugim i najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest zabetonowanie ich – beton ochroni słupki przed korozją, nie nadszarpnie budżetu, lecz w przypadku jakichkolwiek zmian znacząco utrudni wprowadzanie modyfikacji. Najdroższą opcją jest przygotowanie podmurówki pod słupki – ogrodzenie wyglądać będzie najładniej, wzrosną jednak znacząco jego koszty.

Pozostał już tylko etap montażu słupków. Warto cały proces rozpocząć od zamontowania słupków początkowych, narożnych i końcowych, wspierając je dodatkowo podporami zainstalowanymi wedle zaleceń producenta. Po montażu słupków można w końcu rozciągnąć pomiędzy nimi siatkę, by po chwili cieszyć się własnym ogrodzeniem domu.