Sucha zabudowa – doskonała alternatywa dla tradycyjnego budownictwa

sucha zabudowa

Ścianki działowe są bardzo dobrym rozwiązaniem i stanowią alternatywę dla tradycyjnych (murowanych) ścian działowych. W przeciwieństwie do tych ostatnich, montaż lekkich ścianek prowadzony jest na sucho. Ich zaletą jest to, że od razu po zamontowaniu nadają się one do malowania. Można na nich również od razu położyć tapetę. Oszczędzamy w ten sposób czas, gdyż nie musimy długo czekać na efekt. W wewnętrznej przestrzeni ścianki bez problemu można umieścić instalację. Nie ma konieczności wykuwania otworów.

Prosty montaż ścianek działowych montowanych na sucho 

Montaż systemem Nida Ściana nie jest skomplikowany, a co również ważne jest stosunkowo tani w porównaniu do tradycyjnie stawianych ścian. Takie lekkie ścianki działowe, oparte na systemie suchej zabudowy, bardzo łatwo się demontuje jeżeli chcemy zmienić aranż całego wnętrza czy pojedynczego pomieszczenia.  

Ścianki posiadają ciężar ok. 50 kg/m2. Dzięki temu można je montować na każdym elemencie nośnym stropu. Ścianki zbudowane są z płyt gipsowo-kartonowych, dzięki czemu są lekkie, a do tego bezpieczne. Spełniają wszystkie standardy ochrony przeciwpożarowej, jak również pod względem izolacyjnym, akustycznym i cieplnym.                                    

Ścianki są również odporne na wilgoć. Posiadają lekką konstrukcję, dobre parametry akustyczne porównywalne do tych, które są przy tradycyjnych ścianach. Zajmują też mniejszą powierzchnię i umożliwia prosty montaż instalacji wewnątrz, o czym szerzej przeczytasz na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl.  

Właściwości płyty gipsowo-kartonowej 

W strukturze rdzenia płyty gipsowej znajduje się wiele mikroporów. Pozwala to regulować wilgotność wnętrza i zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza. Płyta wchłania nadmiar wilgoci i zwraca ją do atmosfery, gdy w pomieszczeniu jest sucho. To cenna właściwość płyty gipsowej, szczególnie przydatna w przestrzeni zamkniętej. Tworzy to naturalny i zdrowy mikroklimat dla mieszkania i mieszkańców.