Jak umeblować przedpokój?

meble do przedpokoju

Przedpokój to pomieszczenie które, choć jest wizytówką każdego domu, bardzo często jest niedoceniane i niezadbane. Nie powinniśmy zapominać, że to ona wita gości i od tego jakie zrobi wrażenie, zależy ich opinia o całym mieszkaniu. Dlatego tak istotne jest, aby każdy najmniejszy kawałek, był dobrze zaprojektowany i zorganizowany.

Wybór odpowiednich mebli do przedpokoju

Nie należy zapominać również, że musi być to pomieszczenie funkcjonalne, ponieważ w nim chowamy wiele rzeczy, ubrań czy butów. Dobierając meble, powinniśmy pamiętać o optymalnym wykorzystaniu przestrzeni, której zazwyczaj jest dość mało. Oprócz aranżacji ważne jest również spasowanie i dobór elementów, aby wyglądały dobrze i były funkcjonalne. Dobierając kolorystykę, zadbajmy, aby była spójna z całością domu. Dzięki spójności przedpokój w stanie się miejscem, które sprawi, że dom czy mieszkanie będzie zapraszać do swojego wnętrza. Dlatego tak istotne jest, żeby nie przesadzić z wystrojem, ale zadbać o funkcjonalność i estetyka.

Szafa

Jednym z najważniejszych elementów, jakie znajdziemy w przedpokoju, jest szafa. Choć to pomieszczenie, jest stosunkowo małe w porównaniu do innych w domu, to zazwyczaj dominują w nim wnęki i zakamarki, gdzie świetnie wpasuje się szafa, która pozwoli przechowywać ubrania i buty. Co do wyboru tego mebla, mamy dwie możliwości. Po pierwsze wybieramy gotowe rozwiązanie w sklepie meblowym i staramy się Je idealnie wpasować w nasze miejsce, zobacz ofertę takich mebli.

szafa do przedpokoju
szafa do przedpokoju

Druga opcja to natomiast zakup szafy robionej na wymiar, która jest nieco Droższa, ale idealnie wpasuje się w miejsce, które, ale dla niej przygotowane. Nie mniej jednak nie będziemy mieli możliwości przestawić jej w żadne inne miejsce, ponieważ na 90% nie będzie tam pasować. Praktycznie każdą szafę można ozdobić w indywidualny sposób, przez co stanie się nie tylko mniej widoczna, ale również idealnie wpasuje się w nasz wystrój. Jeśli natomiast nałożymy na nią identyczny kolor jak ściany, możemy sprawić, że szafa optycznie zniknie, a co za tym pokój nie tylko nie zmniejszy się, a powiększy.

Wieszak i lustro

Ważne jest również, aby w przedpokoju znalazł się wieszak na odzież wierzchnia, w której skorzystamy zarówno my, jak i nasi goście. Może być on wolnostojący lub powieszony na ścianie. Ponadto może znajdować się nad nim półka, gdzie położymy drobiazgi i czapkę. Dobrze by w przedpokoju nie zabrakło również lustra, które nie tylko umożliwia zadbanie o swój wygląd, ale również sprawi, że pokój optycznie się powiększy.

zestaw mebli do przedpokoju
zestaw mebli do przedpokoju

Oprócz mebli warto również postawić na plamoodporną farbę, która ułatwi nam utrzymanie czystości w pokoju. Nie zapominajmy jednak, że jest to pomieszczenie bardzo małe i każde miejsce musi w nim zostać wykorzystane maksymalnie funkcjonalnie.