Rolety okienne – na czym polega ich fenomen

rolety dzień noc

Rolety każdego roku zyskują coraz więcej zwolenników. Dzieje się tak dlatego, że pozwalają w ciekawy sposób uzupełnić aranżację okienną i stylizację całego wnętrza.

Oprócz tego doskonale zaciemniają pomieszczenia i mogą też chronić je przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Coraz większą popularnością cieszą się także rolety metalizowane, pozwalającego zmniejszyć nagrzewanie się pomieszczeń. Jest to szczególnie cenione przez osoby mieszkające na poddaszach. W czym dokładnie tkwi fenomen tego rodzaju produktów? Dlaczego warto w nie zainwestować?

Rolety w kasecie – możliwość bezinwazyjnego montażu i łatwość użytkowania

Jedną z głównych zalet rolet dostępnych obecnie na rynku jest łatwość ich montażu. Tutaj na szczególną uwagę zasługują rolety w kasecie. Poszczególne modele można zamontować na ramie okiennej w bezinwazyjny sposób. Takie rozwiązanie wpływa na estetykę okiennej aranżacji, a także pozwala na szybkie ściągnięcie rolety w razie konieczności np. na czas remontu czy dokładnego mycia okien. Dodatkowo z takim montażem poradzi sobie praktycznie każdy. Nie trzeba tutaj zatrudniać specjalisty, więc jest to też oszczędność czasu i pieniędzy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat bezinwazyjnego montażu rolet na ramie okiennej, zajrzyj na stronę producenta: https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html.

Szeroki wybór rolet okiennych – dobierz je do swoich potrzeb pod względem funkcjonalności i kolorystyki

Roleta okienna z oferty marki Karnix to także doskonała dekoracja uzupełniająca aranżację całego pomieszczenia. Obecnie producenci oferują szeroki wybór tego typu produktów. Chodzi tutaj zarówno o kolorystykę, ale i ich funkcjonalność. Rolety mogą bowiem być wykonywane z różnych rodzajów tkanin. Przykładowo cieszące się ogromną popularnością rolety dzień noc, są wykonane z tkaniny składającej się z położonych na przemian pasów transparentnych i nieprzeźroczystych. Mogą one być wykonane z tkaniny klasycznej lub całkowicie zaciemniającej. Rolety „pełne” natomiast wykonywane są z materiału żakardowego, z nadrukiem lub pozwalającego na maksymalne zaciemnienie wnętrza. Ciekawą propozycją są także rolety z tkaniny metalizowanej. Ma ona właściwości termoizolacyjne. Dzięki czemu latem chroni pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się, zimą natomiast przed wychłodzeniem.

rolety okienne

Rolety dachowe – specjalne rozwiązania na poddasza

Widząc coraz większe zainteresowanie urządzaniem lokali położonych na poddaszach, producenci rolet przygotowują także specjalne rolety dachowe. Czym one różnią się od klasycznych rozwiązań? Przede wszystkim tym, że materiał prowadzony jest tutaj pod specjalnymi prowadnicami bocznymi. Dzięki temu po zamontowaniu na oknie dachowym nie odchyla się on od skrzydła. To pozwala na zachowanie wysokiej estetyki aranżacji okiennej, a także uniknięcie efektu „łopotania” tkaniny przy otwartym oknie. Rolety dachowe nie mają też mechanizmu sznurkowego czy koralikowego. Są one wyposażone w system samoistnego zwijania do góry, co wpływa na łatwość ich użytkowania, a także na estetykę wyglądu całej aranżacji okiennej. Natomiast tkaninę można zablokować na wysokości jednego z trzech poziomów, co pozwala na kontrolę nasłonecznienia wnętrza.