Dachy płaskie mają dość charakterystyczną specyfikę – zwłaszcza w naszym, nie zawsze suchym klimacie, która sprawia, że konieczne jest stosowanie na nich odpowiednich rozwiązań, które zwiększają odporność na wodę opadową. Obecnie rozwiązań tego rodzaju dostępnych na rynku, jest praktycznie ogromna ilość. Jednym z lepszych jest jednak hydronylon. Dlaczego warto uwzględnić taką opcję podczas naprawy dachu?
Najważniejsze zalety hydronylonu
Wielką zaletą stosowania ciekłych membran dachowych z hydronylonu jest przede wszystkim łatwość instalacji. Jak już wspomniano wcześniej, dach można naprawić na wiele sposobów. Jednak w większości z tych metod konieczne będzie skorzystanie z usług specjalistycznego serwisu, przez co znacznie wzrastają koszty naprawy. Niejednokrotnie nie da się tego uniknąć, ani nawet nie poleca się próbować. Dobrze wykonane prace instalacyjne zapewniają bezpieczeństwo dachu, ale wymagają dużej wiedzy, doświadczenia i konkretnych umiejętności. Z kolei prace wykonane w sposób nieprawidłowy mogą przynieść więcej szkód, niż korzyści. Ciekła membrana jest z kolei nie tylko łatwa w stosowaniu, ale możliwości popełnienia kosztownych w skutkach błędów są praktycznie niewielkie. Nie wymaga to też dużej wiedzy, a sama praca jest lekka i przyjemna.
Czy stosowanie hydronylonu jest bezpieczne?
Pytaniem, które zadaje sobie wiele osób jest to, czy praca przy ciekłych membranach z hydronylonu jest bezpieczna. To bardzo istotne, żeby odpowiednio się zabezpieczyć, ponieważ wiele preparatów stosowanych dziś w budownictwie może działać mocno drażniąco na skórę, a nawet być niebezpiecznych. Nie jest tak w przypadku hydronylonu. Preparat jest nie tylko bezpieczny, ale również przyjazny dla środowiska. Należy jednak zawsze pamiętać, żeby stosować odzież ochronną, ponieważ wszystkie membrany ciekłe mogą powodować trudne do usunięcia zabrudzenia. Bezpieczeństwo stosowania jest kolejnym argumentem, który przemawia za stosowaniem membran tego rodzaju na dachach płaskich, a brak szkodliwości dla środowiska naturalnego sprawia, że materiał ten jest coraz częściej wybierany.
Artykuł powstał we współpracy z https://www.proof-tech.com/naprawa/