Profesjonalna renowacja poszyć dachowych

dach

Renowacja pokryć dachowych to usługa, dzięki której dach będzie wyglądał jak nowy. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów pozwala uzyskać trwałe i znakomite efekty. Korzystanie ze sprzętu i technik alpinistycznych daje możliwość odnawiania nawet skomplikowanych konstrukcji.

Czyszczenie i impregnacja powierzchni

Proces renowacji dachu rozpoczyna się od jego oczyszczenia. W przypadku pokryć blaszanych niezbędne jest dokładne usunięcie ognisk korozji, a także precyzyjne odtłuszczenie powierzchni przy użyciu aktywnej piany. Kolejnym krokiem jest dokładne umycie dachy za pomocą myjki ciśnieniowej. Dachówki ceramiczne oraz gonty drewniane narażone na działanie mikroorganizmów pokrywa się środkiem biobójczym, który wnika głęboko, likwidując zarodniki pleśni i grzybów, co hamuje ich rozwój w przyszłości. Powłoki dachowe wykonane z drewna wymagają dodatkowej impregnacji. Czynność tą wykonywać można przy użyciu agregatu hydrodynamicznego. 

Malowanie blachy, dachówki i gontu

Blaszane arkusze i blachodachówki przed malowaniem pokrywa się podkładem z drobinkami aluminium o właściwościach antykorozyjnych. Do tego celu używa się agregatu hydrodynamicznego, który równomiernie rozprowadza farbę po całej powierzchni. Po wykonaniu tej czynności można przystąpić do zasadniczej części prac. Malowanie dachów wygląda podobnie zarówno w przypadku pokryć dachowych z blachy, jak i ceramiki. W celu uzyskania grubej powłoki o estetycznym wyglądzie nakłada się dwie lub trzy warstwy farby. Całkowita grubość powłoki po nałożeniu dwóch warstw wynosi zwykle 250 mikronów, a po nałożeniu trzech warstw 320 mikronów. 

Jakość stosowanych farb

Na trwałość powłoki malarskiej ogromny wpływ ma jakość zastosowanych farb. Do malowania dachów wykonanych z blachy używa się preparatów o dużej przyczepności, które wykazują odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz promieniowania UV. Nowoczesne farby wykorzystywane do malowania dachówek dodatkowo ograniczają rozwój mchów, porostów oraz grzybów. Preparaty wnikając głęboko w ceramiczną dachówkę, wzmacniają jej strukturę, tworząc powierzchnię hydrofobową, która zapobiega wnikaniu wody.

Kwestie dotyczące bezpieczeństwa

Profesjonalne firmy świadczące usługi polegające na renowacji dachów korzystają z usług pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje, umiejętności i uprawnienia. Warunkiem koniecznym jest posiadanie uprawnień do prac na wysokościach. Zabezpieczanie i malowanie dachów o nietypowych kształtach wymaga zastosowania technik i sprzętu alpinistycznego. Znajomość technik alpinistycznych oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pozwala realizować nawet najtrudniejsze zlecenia szybko i skutecznie.