Pompy ciepła Szczecin – gruntowe i powietrzne pompy ciepła split i monoblok

pompy ciepła Szczecin

Czy właśnie przeszukujesz Internet, aby dowiedzieć się, które pompy ciepła są najlepsze i najwydajniejsze? Doskonale się składa! Poniżej poznasz różnice między powietrzną i gruntową pompą ciepła, dzięki czemu dowiesz się, którą z nich wybrać dla swojej rodziny. Zapraszamy do lektury i montażu tej ekonomicznej i ekologicznej instalacji sanitarnej.

Instalacje sanitarne muszą spełniać wysokie, bardzo konkretne wymagania. W przeciwnym razie narazisz się na mało efektywny i kosztowny wydatek. Właśnie dlatego powinieneś zlecić montaż pompy ciepła ekspertom ze Szczecina, aby inwestycja była wydajna i zwróciła się w krótkim czasie.

Skoro zdecydowałeś się na bardzo modne i dobre dla środowiska pompy ciepła, to prawdopodobnie pragniesz obniżyć wydzielanie CO2 do atmosfery, zmniejszyć swoje rachunki oraz zapewnić swojej rodzinie większy komfort życia. Jest to pierwszy krok do lepszej przyszłości, który warto wykonać. Drugim jest zlecenie montażu pompy ciepła ekspertom, czyli musisz zastanowić się, jakie cechy powinni posiadać specjaliści od pomp ciepła w Szczecinie.

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Dobry zespół to ten, który ma wszystkie potrzebne zezwolenia, umiejętności, doświadczenie oraz wiedzę, a także dostęp do najnowocześniejszych maszyn i urządzeń, niezbędnych do montowania takich instalacji sanitarnych, jak: gruntowe pompy ciepła, kotły gazowe kondensacyjne czy powietrzne pompy ciepła. Na szczęście istnieje taka firma w Szczecinie – Qborg

Do tej pory przedsiębiorstwo to działało pod nazwą Twój-Instalator Szczecin, ale wraz z rozwojem postanowiono zmienić tę nazwę. Co więcej, także strona internetowa firmy uległa zmianie i jest możliwa do obejrzenia pod adresem qborg.pl. Odwiedź ją koniecznie i przejrzyj udostępnioną na niej ofertę tej firmy. Być może znajdziesz tam rozwiązania, których szukasz.

Pompy ciepła – instalator Szczecin

Wiele osób zadaje sobie pytanie: „Czy warto zamontować pompę ciepła?”. Biorąc jednak pod uwagę jej popularność w ostatnim czasie, łatwo zgadnąć, że posiada ona więcej zalet niż wad. Którą jednak pompę ciepła wybrać, aby cieszyć się z bardzo dużych oszczędności, ekologicznego jej charakteru oraz prostoty w jej użytkowaniu?

Zacznijmy od tego, że pompa ciepła jest alternatywą dla ogrzewania elektrycznego czy gazowego. Można je zamontować zarówno w domu, jak i w budynku przemysłowym. Co jednak istotne, ich koszt zależy od tego, na którą pompę ciepła się zdecydujesz. Poniżej przedstawiamy dwa rodzaje pomp ciepła, najchętniej i najczęściej wybierane przez konsumentów.

Gruntowa pompa ciepła – wady i zalety

Gruntowe pompy ciepła są droższe, a na domiar złego potrzebują dużo miejsca i czasu, aby móc rozpocząć pracę. Z drugiej jednak strony, znacząco obniżają rachunki i skuteczniej radzą sobie zimą, kiedy temperatura powietrza spada poniżej -20 stopni Celsjusza.

Powietrzna pompa ciepła – wady i zalety

Pompy ciepła powietrzne są bardzo proste w montażu, gdyż nie wymagają żadnych dodatkowych kosztów, związanych np. z montażem poziomych czy pionowych kolektorów. W związku z tym zakup oraz uruchomienie tego typu instalacji sanitarnej jest szybsze i tańsze. Z drugiej strony, pompa może odmówić posłuszeństwa, gdy za oknem zrobi się zbyt zimno, a samo kontrolowanie instalacji (coroczne) może być dodatkowym kosztem.

Pompy ciepła do domu jednorodzinnego

Pompy ciepła mają wiele zalet. Wśród nich można wymienić:

  • brak konieczności posiadania komina,
  • niższe koszty eksploatacji instalacji,
  • oszczędność czasu, gdyż nie musisz szukać paliwa dobrej jakości,
  • łatwość obsługi urządzenia,
  • długa żywotność instalacji sanitarnej,
  • brak konieczności doprowadzania gazu na działkę.

Jeżeli przekonała cię ta opłacalna i bardzo korzystna inwestycja, koniecznie zajrzyj na stronę qborg.pl i zleć montaż instalacji sanitarnych w Szczecinie firmie Qborg. Ich duże doświadczenie, ciągłe pogłębianie swojej wiedzy oraz branie udziału w wielu ważnych projektach pozwoli ci zainstalować odpowiednią instalację sanitarną, dopasowaną zarówno do twoich możliwości, jak i potrzeb.