Orynnowanie to niezbędny element wykończenia każdego domu. Jego zadaniem jest odprowadzanie wody opadowej z dachu i ochrona elewacji przez zalaniem.
Cały system montowany jest na zewnątrz, a więc ma także znaczenie dla ogólnej estetyki budynku, dlatego warto zwrócić uwagę nie tylko na parametry techniczne orynnowania, ale również na jego wygląd.
Orynnowanie z efektem połysku
Rynny z połyskiem spotkać można najczęściej, niezależnie od tego, z jakiego materiału wykonany jest cały system. Połysk pasuje do praktycznie każdego budynku, od tradycyjnych domów stylizowanych na dworki po nowoczesne bryły z płaskim dachem. Obecnie nie trzeba się już ograniczać do tradycyjnych kolorów, w tym zwłaszcza odcieni koloru grafitowego i szarego, gdyż systemy rynnowe są dostępne w przeróżnych kolorach tak, by łatwo dało się je dopasować do pozostałych elementów domu.
Orynnowanie matowe
W budownictwie mieszkaniowym widać duże zainteresowanie stylowym minimalizmem, czyli połączeniem prostoty z wysoką jakością materiałów. Orynnowanie bardzo wpływa na ogólny wygląd domu, dlatego klienci coraz częściej zwracają uwagę na estetykę systemu rynnowego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, firma Lindab niedawno wprowadziła na rynek nowe kolory stalowego orynnowania w wersji matowej, które wyróżniają się eleganckim designem i podkreślają nowoczesny styl budynku.
Takie wykończenia świetnie współgrają z każdą elewacją i dowolnym pokryciem dachowym. Dodatkowo, matowe wykończenie systemu rynnowego, odbijają promienie słoneczne w większym stopniu, niż rynny w połysku, znacznie mniej widać także na ich powierzchni zarysowania.
Nie tylko walory estetyczne
Matowe rynny Lindab Rainline poddawane są dwustronnej galwanizacji, co podnosi ich wytrzymałość. Są też wykończone specjalną powłoką ochronną Elite, która chroni przed blaknięciem kolorów, promieniowaniem UV oraz uszkodzeniami mechanicznymi.