Klej kontaktowy w sprayu – dlaczego warto?

klej kontaktowy

Na rynku można znaleźć wiele produktów, dzięki którym klejone powierzchnie będą idealnie dopasowane. Jednym z nich jest klej kontaktowy w sprayu – idealny do zastosowań domowych i przemysłowych. W szczelnym pojemniku aerozolowym ukrywa się skutecznie działająca substancja. Co warto o niej wiedzieć? W jaki sposób ją stosować, by efekty były zadowalające?

1. Kleje kontaktowe – zalety

2. Klej kontaktowy – użycie

3. Rodzaje klejów kontaktowych

Uniwersalny klej kontaktowy w sprayu sprawdzi się przy materiałach różnego typu, jeśli jednak potrzebujesz precyzji, sięgnij po produkt bardziej specjalistyczny, przeznaczony na przykład do gumy czy materiału. Zwróć uwagę na propozycję Wacker Chemie czy klej e43 silikon.

Kleje kontaktowe – zalety

Klej kontaktowy ma wiele zalet. Za główne atuty uznać można:

  • dużą siłę łączenia powierzchni klejonych – produkty stają się praktycznie nierozdzielne,
  • wysoką wydajność produktu,
  • mały zawór zapewniający precyzję zastosowania.

Kolejne plusy wiążą się już z konkretnymi rodzajami kleju – ponieważ to spoiwo znajduje wiele zastosowań, klienci mogą wybrać najbardziej odpowiadający im wariant, na przykład kleje polimerowe.

Klej kontaktowy – użycie

Jedną z przyczyn popularności kleju w sprayu jest samo opakowanie umożliwiające wygodne użycie i przechowywanie, zachowując gotowość do kolejnego zastosowania. Niezależnie od tego, czy potrzebny ci klej do klejenia gąbki poliuretanowej, tworzyw sztucznych czy tkanin satynowych – ten sam środek możesz wykorzystywać wielokrotnie. Już niewielka ilość umożliwia dopasowanie dokładne i trwałe. Klej aplikowany przez nanoszenie aerozolem błyskawicznie odparowuje. Zwykle potrzeba na to od jednej do trzech minut. Zmienna pozycja strumienia i ruchoma dysza pozwala dopasować szerokość i kierunek strumienia – nawet w przypadku precyzyjnego klejenia obrzeży PCV czy laminatów HPL.

Rodzaje klejów kontaktowych

Kleje kontaktowe w spray’u można podzielić na szereg podtypów – ze względu na ich nośność, skład chemiczny i konkretne właściwości. Istnieją produkty uniwersalne. Poza tym kupić możesz:

  • klej do drewna – znakomicie łączący drewno z innymi materiałami; nadaje się także do forniru, korka, twardego plastiku. Podda mu się również płyta laminowana, szkło, cegły i beton,
  • klej do tkanin, tapicerki i wykładzin – charakteryzuje się niską wsiąkliwością i wysoką elastycznością; sprawdzi się także przy drewnie, metalu, klejeniu gumy tapicerskiej,
  • klej do metalu i podsufitki – świetny w pracach przy samochodzie.

Aby klej sprawdził się, wybieraj produkty renomowanych producentów.