4 powody, dla których warto zainwestować w basen rozporowy

basen

Baseny rozporowe to jedne z najpopularniejszych modeli basenów ogrodowych. Cieszą się one bardzo dużą popularnością z uwagi na liczne zalety, jakimi się wyróżniają – warto wziąć je pod uwagę, decydując się na zakup basenu do ogrodu.

Atrakcyjna cena

Dla bardzo wielu klientów sklepu S-MUMO cena to jedna z kluczowych przesłanek wpływających na wybór basenu ogrodowego. Ogromną zaletą basenów rozporowych jest to, że występują one w szerokiej gamie modeli zróżnicowanych nie tylko pod względem rozmiarów, ale i cen. Dobrej jakości egzemplarz, który będzie z powodzeniem służyć całej rodzinie, da się nabyć już za kilkaset złotych. Mając na uwadze to, że basen jest inwestycją na co najmniej kilka sezonów, nie jest to wygórowana kwota.

Łatwy montaż

Montaż basenu rozporowego nie jest skomplikowany i czasochłonny. Oczywiście trzeba wcześniej odpowiednio przygotować podłoże – wypoziomować je i rozłożyć specjalną matę. Zaleca się, aby basen napełniać do maksymalnie 80 proc. wysokości. Trzeba też pamiętać o tym, że modele rozporowe nie są przystosowane do spędzenia zimy w ogrodzie. Po zakończeniu sezonu basen należy opróżnić, wyczyścić, osuszyć i złożyć, a następnie pozostawić go w suchym miejscu.

Wytrzymałość

Rozporowe baseny ogrodowe Intex oraz sygnowane markami innych znanych producentów charakteryzują się dość dużą wytrzymałością. Są wykonane z PCV i poliestru – czyli solidnych i trwałych materiałów. Dzięki ich zastosowaniu baseny rozporowe nie ulegają zbyt łatwo uszkodzeniom, a jeśli już do nich dojdzie, można sobie szybko z takim problemem poradzić dzięki zestawowi naprawczemu.

Wygoda

Basen rozporowy to świetny sposób na relaks w upalne dni letnie. Egzemplarz dobrany pod kątem konkretnych potrzeb i preferencji zapewnia komfort i wygodę wszystkim użytkownikom bez względu na wiek. Baseny rozporowe są polecane w szczególności rodzinom z nieco starszymi dziećmi – nie mają żadnych wystających elementów, o które dziecko może się niechcący zaczepić podczas kąpieli i nieumyślnie zrobić sobie krzywdę.