Pokój dziecięcy – szafa czy komoda?

pokój dziecięcy


Dobór mebli do pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Muszą one bowiem pomieścić nie tylko ogromną ilość zabawek, ale też ubrania i różnego rodzaju akcesoria dla malucha. Najczęściej do przechowywania dziecięcych szpargałów wybierane są szafy i komody. Nie każdy pokój jednak jest w stanie pomieścić oba meble. Co w przypadku kiedy musimy wybrać i zdecydować się tylko na jeden z nich?

1. Komoda do pokoju dziecięcego – jaką wybrać?

2. Szafa do pokoju dziecięcego – jaką wybrać?

Komoda do pokoju dziecięcego – jaką wybrać?

Komoda w pokoju dziecka powinna być przede wszystkim praktyczna i na tyle duża, by pomieścić wszystkie ubranka, buciki, zabawki i pomocnicze akcesoria. Wskazane jest zatem, by posiadała nie tylko półki ale też pojemne i lekkie szuflady. Komoda w której schowane będą zabawki, powinna być  wyposażona w wygodne uchwyty, by dziecku było jak najłatwiej z niej skorzystać. Przed zakupem warto zwrócić też uwagę na samą konstrukcję komody i sprawdzić czy jest odpowiednio solidna. Gwarantuje to na przykład ochronę przed przewróceniem się mebla czy jej nagłym rozpadnięciem się. Bezpieczeństwo zapewnią też lekko zaokrąglone kanty, które ochronią dziecko przed cięższymi urazami. 

Najczęściej wybieranymi do pokoju dziecięcego komodami są te w kolorze białym. Biały to kolor bardzo uniwersalny i stanowi idealne rozwiązanie zarówno do pokoju chłopca jak i dziewczynki, co jest przydatne  zwłaszcza gdy maluch dorasta i jego upodobania mogą się zmieniać. We wszystkie te kryteria świetnie wpisze się komoda dziecięca ze sklepu meblini.pl

Szafa do pokoju dziecięcego – jaką wybrać?

Szafa w pokoju dziecięcym powinna być przede wszystkim funkcjonalna i praktyczna. Model z drążkami i szufladami oraz półkami zamontowanymi na różnych wysokościach sprawdzi się tu doskonale. Podobnie jak w przypadku komody, ważnym elementem każdej szafy powinno być też bezpieczeństwo podczas jej użytkowania. Szafa jak i każdy inny dziecięcy mebel, powinna być wykonana z atestowanych materiałów, mieć odpowiednią wysokość, tak by dziecko było w stanie dosięgnąć każdej z półek. Jeśli półki zostaną zamontowane zbyt wysoko mogą skutecznie zniechęcić malucha np. do rozpoczęcia zabawy bądź sprzątania po niej. Szafa pomieści zdecydowanie więcej rzeczy niż komoda, dlatego często wybiera się ją kiedy dziecko jest już większe. Wśród najczęściej wybieranych modeli znajdują się szafy w kolorze białym. Ich uniwersalność pozwala na późniejsze dostosowanie jej do upodobań dziecka, np. ozdabiając fronty naklejkami czy zmieniając ich kolor.