Podłogi drewniane i 2 inne elementy z drewna w stylu skandynawskim

podłogi drewniane

Styl skandynawski króluje we wnętrzach już od wielu lat. Odwołujący się do natury, pochodzących z niej materiałów i kolorów trend aranżacyjny sprawił, że w polskich domach i mieszkaniach coraz częściej zaczęły pojawiać się podłogi drewniane, jasne kolory na ścianach i kontrastujące z nimi dodatki.

Prostota, meble i ściany w jasnych kolorach oraz wykorzystanie naturalnych materiałów wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, to najbardziej rozpoznawalne cechy stylu skandynawskiego. Na jego bazie powstało już kilka odłamów, jak styl gustawiański czy folkowy, we wszystkie jednak niezmiennie wpisują się drewniane elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz.

Podłogi drewniane to podstawa

Drewno to materiał wytrzymały i elegancki. Wykorzystuje się je obecnie nie tylko do produkcji trwałych i gustownych mebli, ale również jako materiał wykończeniowy. Podłogi drewniane wyglądają pięknie, są odporne na zniszczenia związane z codziennym użytkowaniem, a przy tym w przypadku powstania ubytków lub innych uszkodzeń, można je poddać renowacji, naprawie lub cyklinowaniu. Na podłogi nadają się zarówno gatunki egzotyczne, np. teak, palisander, merbau czy jatoba, jak i rodzime, polskie drewno jesionowe, z czereśni, klonu, akacji lub dębu, szczególnie to od producenta Styl Drzewa.

Schody drewniane dopasowane do podłogi

W dobrze urządzonym wnętrzu w stylu skandynawskim każdy element do siebie pasuje, a cała aranżacja jest harmonijna. Jeśli więc w domu lub dwupoziomowym mieszkaniu konieczne jest zamontowanie schodów, do drewnianej podłogi najlepiej będą pasowały schody drewniane. Nie muszą być wykonane z tego samego rodzaju drewna, powinny jednak pasować kolorystycznie i pod względem faktury desek. Ich naturalne piękno można podkreślić właściwym oświetleniem LED, skierowanym na poszczególne stopnie schodów.

Drzwi drewniane uzupełnią aranżację

Ogromną rolę w aranżacji wnętrz pełni stolarka otworowa, czyli drzwi i okna. Właściwie dobrane mogą uzupełnić efekt stworzony przez kolorystykę ścian i wyposażenia, a niewłaściwe, efekt ten mogą zepsuć. Drzwi drewniane to wybór neutralny, ponieważ pasują nie tylko do aranżacji w stylu skandynawskim, ale również do wielu innych stylów wykończenia wnętrz. Tak jak w przypadku podłogi lub schodów, drzwi drewniane będą wyglądać doskonale, a uzupełnione właściwymi dodatkami i ozdobami, mogą stanowić ciekawy element całej aranżacji w stylu skandynawskim.