Czy stosowanie elementów pokrytych powłoka antybakteryjną ma sens?

klamka

Ludzie coraz gorzej radzą sobie z mutującymi bakteriami i wirusami. Te stają się odporne na antybiotyki i inne leki, którymi obecnie dysponujemy, co stanowi spore zagrożenie dla naszego zdrowia publicznego. Proponowanym obecnie rozwiązaniem jest zastosowanie powłoki antybakteryjnej z jonami srebra na elementach, których dotykamy wszyscy – na przykład klamkach okiennych i drzwiowych. Czy taka powłoka jest faktycznie skuteczna i w jakich miejscach można ją stosować?

Jak powłoka antybakteryjna radzi sobie z drobnoustrojami?

Nowoczesna powłoka składająca się między innymi z jonów srebra oraz substancji czynnych o opóźnionej dyfuzji długotrwale działa na większość bakterii oraz grzybów, które znajdują się na takich powierzchniach. Każdego dnia dziesiątki osób dotykają tego typu elementów otwierając drzwi i okna. Wystarczy, że nie wszyscy zachowają dostateczną ostrożność i higienę dłoni, aby rozprzestrzeniły się szkodliwe dla naszego zdrowia drobnoustroje. Mnożą się one niezwykle szybko, a na dłoniach przenosimy je w kolejne miejsca, lub zakażamy się dotykając ust, oczu, czy nosa. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak często dotyka swojej twarzy całkowicie bezwiednie, również przebywając w miejscach publicznych.

klamki antybakteryjne
Klamki antybakteryjne najwyższej jakości

Dzięki zastosowaniu specjalistycznej, bardzo nowoczesnej powłoki, możemy skutecznie eliminować proces namnażania się szkodliwych dla nas mikroorganizmów pomiędzy kolejnymi cyklami czyszczenia. Naturalnie, klamki i inne powierzchnie nadal trzeba dezynfekować, ale nie stanowią już takiego źródła zakażenia, jak te zwykłe, pozbawione powłoki antybakteryjnej.

Gdzie warto zastosować powłokę z jonami srebra?

Poszukując klamek pokrytych powłoką antybakteryjną, w Polsce można skorzystać tylko z usług jednej firmy – FAM to producent znany od lat i ceniony przez konsumentów prywatnych oraz firmowych. W swojej ofercie prezentuje właśnie klamki kryte opracowaną przez siebie powłoką z jonami srebra i substancjami czynnymi. Producent zapewnia, że po dobie od pokrycia powłoką powierzchni, ilość bakterii zmniejsza się aż o 97%. Więcej informacji na stronie producenta: https://fam-to.pl/pl/powloka-antybakteryjna/

Ponadto, firma jako jedna z nielicznych produkuje swoje artykuły przy użyciu aż czterech surowców:

  • tworzyw sztucznych,
  • cynku,
  • aluminium,
  • magnezu.

W sklepie internetowym można wybierać spośród różnych serii i modeli, aby dopasować optymalne rozwiązanie dla siebie. Oferta skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i dużych firm oraz hurtowni. Klamki antybakteryjne powinny być stosowane przede wszystkim w tak zwanej przestrzeni publicznej, czyli w budynkach użyteczności publicznej, szpitalach, przychodniach, sądach, urzędach, bibliotekach, szkołach, uczelniach, ale również w sklepach, galeriach handlowych i dużych biurowcach. Wszędzie tam, gdzie występują skupiska ludzkie najszybciej może dochodzić do zakażenia niebezpiecznymi mikroorganizmami. Zaleca się też zastosowanie takiej powłoki w blokach wielorodzinnych, a nawet domach. W ten sposób można skutecznie eliminować mnożenie się bakterii i grzybów i ograniczyć możliwość zakażenia się poprzez kontakt z nimi. Warto więc montować takie klamki również w trosce o swoich bliskich.